Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyu miért nem akar még egy...

Anyu miért nem akar még egy gyereket, mikor apu és én is benne lennénk?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok. Anyu 39 múlt, apu pedig 44. Sok éven keresztül próbálkoztak utánam még, aztán abbahagyták a próbálkozást, anyu pedig azt mondja, ő már öreg ehhez. Szerintetek is? Annyira örülnék egy kis öcsinek vagy huginak. Apu is szeretné.
2011. nov. 4. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Én sem szülnék 39 évesen, főleg, hogy anyukád lenne már 40 is, mire megszületne a baba.
2011. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd, én megértelek hogy nagyon szeretnél kistesót.


De tiszteletben kell tartanod anyukád döntését. Azt írtad már próbálkoztak sok éven keresztül és nem sikerült, ennek oka van. Anyukád biztos nem akar újra és újra csalódni ahogy abban az időben amikor nem sikerült. Ha nem sikerül teherbeesni az egy nő lelkét tönkreteszi.

Ráadásul annyi idősen mint anyukád, már megnő bizonyos genetikai betegségeknek (pl. Down kór) a kockázata a kisbabára nézve és anyukád félhet emiatt is.

2011. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még 29 éves fejjel is meggondolom, hogy szüljek-e még egy gyereket. Nem olyan egyszerű és nem csak játszani kell azzal a kis csöpséggel.Gondolj bele, azért a legnagyobb munka és felelősség az anyukádon lenne, nem biztos, hogy a 40-es éveiben minden idejét egy kis emberke nevelgetésével akarja tölteni. 6-8 év, és már jöhet is a családba egy kis poronty, hisz te pont alkalmas leszel egy édes kis fiúcska vagy lányka szülésére! :)
2011. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igazatok van. Nem is beszélek akkor erről többet Anyuval.
2011. nov. 4. 14:07
 5/9 anonim ***** válasza:
A kora miatt nyugodtan szülhetne Anyud, hiszen 40-41 évesen egy 2. gyerek manapság teljesen "normális". De ha nem akar,akkor nem kell erőltetni. Majd te szülsz később 3-4 unokát, aztán lesz újra baba a családban :) Addig meg tarts ki! De miért pont most kezdted Anyudat ezzel a kérdéssel?
2011. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sokan vagyunk az osztályban akinek nincs testvére. Eddig engem sem foglalkoztatott, mert nem hiányzott, csak most a barátnőm anyukájának lesz még egy gyerekük, és pont annyi idősek mint anyuék. Na mindegy, tényleg nem hozom szóba többet, mert nem szeretném anyut ezzel terhelni, meg végülis nem életbevágó, csak jó lett volna babázni.
2011. nov. 4. 14:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 3 gyerekes anyuka vagyok. A picit pont 40 évesen szültem, a nagy akkor volt 13.

Imádják egymást, de sokszor látom a nagy tesón, hogy terhére van a pici (másfél éves. Van, hogy már nyűgnek érzi a pici imádatát, ragaszkodását. Ráadásul nekem is sokkal könnyebb úgy elszaladni a boltba, hogy nem kell magammal rángatni a kicsit, hanem rábízom a nővérére. Ez nem mindig tetszik neki.

Inkább próbálj a saját kényelmednek örülni addig amíg lehet:) Most magam ellen beszélek, mert nekem is nagyon jó jön egy testvér pesztonka néha, és rád is azért ez várna ám. Lehet, hogy ebbe bele sem gondoltál:)) Babázni nagyon jó dolog, de ő már a nap minden percében itt van, ha épp tv-zni akarnál, akkor is ugrálna a fejeden, ha akarod, ha nem.

Igaza van az előttem szólóknak, majd Te szülsz és akkor babázhat mindenki kedvére:)))

2011. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazatok van! :)
2011. nov. 6. 14:09
 9/9 kérdező111 válasza:
anyum 41évesen szülte a húgomat, van köztünk 22év...és akkor mi van? Mindenki egészséges! Ez a lényeg!
2011. nov. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!