Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom beszédében...

2,5 éves kislányom beszédében felcseréli a betűket (hangokat). K helyett T (pók-pót, kutya-tutya, mókus-mótus. ), a G helyett D-t (igen-iden, reggeli-reddeli). Mikorra várható, hogy kitisztul a beszéde?

Figyelt kérdés

Ki fog tisztulni egyáltalán magától, vagy szakember kell? Igaz az, hogy pont ezek a betűcserék előjelei a későbbi diszlexiának?

Már régóta folyamatosan beszél, nagyon okos kislány, hosszú verseket, énekeket jegyez meg pár hallás után. Aki járt ebben a cipőben, kérem segítsen. Köszönöm!


2009. máj. 6. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
én ugyan nem vagyok ilyen helyzetben, de kiskoromban én magam voltam ilyen betűcserélős gyerek. Engem elküldtek logopédushoz, azzal sem javult. aztán egy mandulagyulladás után, mikor a doki mondta, hogy vegyük ki a mandulámat, kiderült, hogy az volt a hibás. a mandulaműtét után tisztán beszéltem, minden gond nélkül. Én a helyedben elvinném egy logopédushoz, ő meg tudja mondani, hogy ez valóban betűtévesztés, rossz beidegződés, vagy ilyesmi. ha csak helytelenül ejti, a logopédus hamar helyreteszi ebben a korban még! Ha esetleg ilyesmi gond van, mint nálam volt annak idején, a háziorvossal tudsz beszélni róla. Ja, majdnem elfelejtettem. én kicsit pösze voltam amúgy is.
2009. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Mutasd meg egy logopédusnak,biztos, hogy tudni fogja mi a teendő
2009. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Szia! nem akarlak elkeseríteni sem pedig megijeszteni,de a párom is anno többek között ezeket a betűket cserélte fel és bizony ő diszlexiás volt!!
2009. máj. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2,5 éves gyereknél ez még teljesen természetes, a diszlexia eleve olvasási nehézséget jelent és nem beszédhibát. Egyébként ami a kislányodnál van azt élettani beszédhibának nevezik.

"Élettani beszédhibák


Az ép gyermeki beszédfejlődés 3 év körül megjelenő fejlődési jelenségei az élettani (fiziológiás) beszédhibák.


* Az élettani pöszeség (minden hangejtési hibát így neveznek!) az anyanyelvi hang- és fonémarendszer bizonytalanságát tükrözi.

* Az élettani dadogásnál a beszéd folyamatosságát a szótag, szó, szókapcsolat ismétlései törik meg a beszédkésztetés és a beszédmozgások összhangjának hiánya miatt. A negatív környezeti hatás valódi dadogást alakíthat ki.


Az élettani beszédhibában szenvedők kezelést nem igényelnek."

A logopédusok ekkora gyerekekkel éppen az előbb leírt dolgok miatt nem foglalkoznak, hiszen a beszéd általában nagycsoportos korra kitisztul. Ha mégsem, akkor kell külön foglalkozni a beszéd javításával, mert az iskolában az írás-olvasás tanulását nehezíti. egy volt óvónő, 4 gyerekes anyuka

2009. máj. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem egyenlőre ne vidd sehová. Még csak két és fél éves. A logopédusra majd csak később lesz szükség ha nem változik. Az én fiam nagyon sok hangot összekevert. Kakas helyett "tatas", "tutya" a kutya helyett, jóka a róka helyett és még sorolhatnám. Keverte a g hangot az s-t a v-t és még többet is. 5 éves volt amikor elkezdtünk járni logopédushoz és 10 hónap alatt tanult meg tisztán beszélni. Igaz mi egy kicsit későn kezdtük, az ideális a mi logopédusunk szerint a 4 éves kor a beszédhibák javítására. Nyugodj meg és hidd elegy év alatt is sokat fog változni.
2009. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Várj még kicsit a logopédussal, de ha nem változik akkor vidd mindenképp. veszteni való nincs vele.

Addig próbálj neki sokat olvasni, szépen lassan, nagyon tisztán kiejtve a hangokat. Hátha így hogy sokat hallja rájön hogy hogyan is kell. Ha látod hogy javulgat akkor nem lesz gond. De mindezt úgy csináld hogy ő ne vegye észre, tehát ne az legyen hogy nem szállsz le a témáról, mert akkor megint az ellenkezőjét éred el.

Attól meg megint ne félj hogy dixleksziás lesz. Igaz nehezebb lesz neki és neked is minden, de ma már az iskolákban is általában türelmesebbek az ilyen gyerekekkel, meg járnak külön órára. Persze jobb ha minél előbb javul a dolog, de ha nem akkor se keseredj el.

De szerintem nem lesz ezzel gond!

Ja meg csinálj olyat hogyha kérdez valamit: Pl. Anya az egy tutya? Akkor te válaszolsz rá: Igen, az egy nagy kutya. Persze te normálisan ejtsd ki. Lassan érthetően, de azért beszédtempóban.

Meg sokat mesélj olyan állatokról, dolgokról amiket összekever. Sokat gyakorolja és rájön hogy is kell azt ejteni.

A én kislányom a tejbegrízre mondja néha hogy tejgebríz. De próbálkozik kimondani csak nem mindig jön össze.

De azzal a kérdezős, válaszolós beszélgetéssel sokat el lehet érni. Légy vele nagyon türelmes és ha beszélsz felé fordulj, lássa a szádat hogyan képezed azt a hangot. És ne javítgasd folyton. Egyszer elmegy ha kijavítod, de aztán ne, inkább válaszodban ejtve helyesen lássa hogy hogyan kell helyesen ejteni. Remélem segítettem vmit.

2009. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. máj. 12. 22:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Végül kitisztult ez nála?
2021. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!