Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet kitartóbbá,...

Hogyan lehet kitartóbbá, türelmesebbé tenni egy kisgyereket?

Figyelt kérdés
A kisfiam mostanában nagyon türelmetelen, és nincs semmi kitartása.Például ha kirakózunk és nem sikerül megtalálni a megefelelő darabot egyből elkezd sírni és dühöngeni, vagy ha nem sikerül felhúzni a cipzárt elsőre vagy pédául a cipőjét nem tudja rendesen felvenni egyszer megpróbálja és aztán jön a sírás és dühöngés ,hogy nem sikerül.Az óvónő is mondta,hogy az oviban is nagyon türelmetlen, nem érdeklik a foglalkozások, pedig eddig érdeklődő volt, nem akarja beágyazni az ágyát mert,hogy azt ő úgysem tudja. Most 4,5 éves , de kisebb mint az átlag(mármint növésben)és lehet,hogy ez is kezdi zavarni őt, de eddig meg mindig próbált nagynak látszani,hogy ő ezt is meg tudja csinálni meg azt is, mert,hogy ő már milyen nagy.Most meg semmit nem akar, vagy ha meg is próbálja és nem sikerül egyből jön a sírás és a dühroham mint ahogy már írtam is.Kicsit hosszúra sikerült de remélem azért érthető voltam.
2011. nov. 4. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne az eredményeid dicsérjétek, hanem a próbálkozásait, erőfeszítéseit. "Nagyon jó, hogy próbálkozol, most nem sikerült, talán majd legközelebb, többször is kell próbálkozni, stb"
2011. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző az a fajta szöveg amit írtál nem jó.

Dicsérni kell pl örülök,hogy húzod a cipőd.

De ügyes vagy már ennyit kiraktál, stb...


Nehéz tudom....

2011. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a figyelem elterelés híve vagyok, nálunk bejött eddig, most még csak 21 hós, de már régóta működik. Hogy ne ragadjon le annál, hogy nem sikerül valami.

Én mondanám neki, hogy figyi-figyi próbáljuk meg együtt, segítek, vagy megmutatom, figyelj! Vagy másodjára biztos sikerül, nézzük! Vagy ne add fel, itt vagyok csináljuk együtt. Vagy de érdekes amit csináltál, hogy kell mutasd? És ha sikerül dícsérni, ha nem akkor biztatni valahogy. Nekem a 21 hósom is okos, akkor egy 4,5 éves meg már sokkal okosabb lehet. Ha nem sikerül mondd neki, hogy semmi baj, kezdjük újra. Gondolom nagyjából érted, hogy mi milyenek vagyunk.

2011. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!