Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan hogy egy gyereknek...

Van olyan hogy egy gyereknek ritkás a vércsoportja? Ha igen miért?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ritkás? Maximum ritka. A 0-s vércsoport ritka, mert viszonylag kevés van belőle. Ez pedig genetika.
2011. nov. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem a 0-ás a legritkább.

Talán az AB, de mindjárt utánanézek.

2011. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A variáns a legritkább. :( És nem tudják megmondani miért lettem ilyen.
2011. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

egy kérdés a babanet.hu-ról:


Kérdés:

Magyarországon mi a különböző vércsoportok százalékos aránya?


Válasz:

Egy rendelkezésemre álló adat szerint a magyarországi gyakoriság a következő:

0: 31,54%, A: 41,92%, B: 18,25%, AB: 8,34%

Ezen túl az Rh-ban a pozitívak aránya 65 - 70 %

Dr. Péter György

2011. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az AB- a legritkább.

De olyan nincs, hogy "ritkás". :)

2011. nov. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem is írtam, hogy a legritkább, de ritka:) Ezt találtam: "a legritkább az ab-, kevesebb mint egy százaléka a világ népességének, amelyek ezt a vércsoportja. b-és o-is nagyon ritka, minden számviteli kevesebb, mint 5%-át a világ népességének."
2011. nov. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nálunk : az a és A és a 0 a leggyakoribb,egyáltalán nem ritka
2011. nov. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Nah akkor segítek a világ legritkább vércsoportja a 0 RH Negatív. Tudom mert én is az vagyok. Nem genetikus,egyéni kódolású.Nálunk senkinek nincs ilyen vércsoportja és mielőt az okoskodók elkezdik igen igen apám lánya vagyok.


Évente kétszer járok véradásra mert rohadtúl ritka,és mindenkinek adhatok vért,magyarán az én vérem mindenkinek jó,és az egyik legtisztább vércsoport.

Sok véradó állomáson fizetnek a hozzánk hasonlók véréért,mert nagy szükség van rájuk.nekünk egy hátrányunk van belőle,hogy azzal szemben,hogy mindenkinek jó a vércsoportunk,nekünk csak az 0 RH negatívos vércsoport segíthet.Plusz a legrosszabb,ha lányod van és ilyen vércsoportja van akkor felkell készíteni rá,hogy amikor gyermeket vállal,sokszor fog vetéléssel végződni a terhesség,mert ha az rh negatívos anya rh pozítívos babát hord a szíve alatt a vére szó szerint kipusztítja az idegen vércsoportot,és megmérgezi.Persze az első terhességnél még nem kezd el ellenanyagot termelni csak a másodiknál,és egyre erősödik a következő terhességeknél.manapság már van erre oltás,énis kaptam a második babámnál.


Remélem segítettem,bár eléggé rosszul fogalmaztad meg a kérdést,mert nem nagyon lehet érteni mire is vagy kiváncsi.

2011. nov. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Én dolgoztam vérgyűjtő állomásokon,és az AB - a legrtikább,hidd el nyugodtan.

Amúgy felesleges ezen vitatkozni,de a 0 egyáltalán nem ritka vércsoport,a legtöbb ember Magyarországon 0 vagy A-s vércosportú. Utána következik a B,és az AB.

A pozitiv rh gyakoribb mint a negativ,igy ebből szerintem egyenesen következik,de a tapasztalatok is csak ezt támazstják alá,hogy a két halmaz metszete a legritkább,tehát AB-

2011. nov. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként attól,hogy valaki 0-s vércsoportú,és ELMÉLETBEN bármiylen vércosportú egyénnek adhatna vért,ezt ma már nem csinálják,mert gyakorlatban nem mindig működik az elmélet,de ezt most hosszadalmas lenne kifejteni.

Szóval ez a 21. századi Euórpában már nem bevett szokás,hogy 0s vért kapjon mindenki.

A B- és AB- iszonyatosan ritka,nagy hiány van belőle.Mondjuk alapvetően Mo.n vérhiány van a bankokban,mert nem jönnek el elegen vért adni,ki tudja milyen okokból.

De ha bejön,úgy saccra 50 ember,abból mondjuk 30 A-s,20 pedig 0-s vércsoportú,és ebből a 20 0ásból mondjuk 2 0-

persze csak szemléltetésképp írtam,hogy egyáltalán nem ritka még a 0- sem

2011. nov. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!