Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magasságra kinőttük a 9-18kg-i...

Magasságra kinőttük a 9-18kg-ig való autósülést, de a súlya csak 13kg? Használható így a 15-36kg való ülés?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem használnám. Nekünk 9-25 kg-os volt, én sokkal szívesebben használtam azt, mert dönthető, és jobban kilát belőle a gyerek, így jobban szeret utazni. Az én lányom nem is volt hajlandó beleülni a 15-36-os ülésbe, pedig már 3,5 éves volt mikor próbáltuk. Szerintem sokkal biztonságosabb a 9-25-ös, főleg hogy kicsi is a gyerek.
2011. nov. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag megengedhetitek, akkor most vegyetek egy 9-36 kg-os ülést.

Az én lányom egyébként szintén 13 kg és kb. 95 cm volt, amikor megvettük a 15-36 kg ülést. Teljesen jó volt, mindenképpen próbáljátok ki! (nekünk Cybex solution van)

2011. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 13 kilósan űltettem át a fiamat a 15-36kg-os űlésbe. Stabilabban űlt, jobban tartotta a biztonsági őv (és pont ott haladt el, ahol kell). Pláne, nemsoká jön a még egy pulcsis, vastag kabátos idő, biztos kitöltitek a gyerek űlést.
2011. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk. Elmentünk megnézni a 15-36 kg-os üléseket a Minimanóba, s ott mondta az eladó, hogy az autó saját övét használó gyereküléseket (azaz amely ülésben már nincs 5 pontos saját övrendszer) csak 3 éves kor felett javasolják, mert a gyerekek csontozata akkora erősödik meg annyira, hogy egy ütközés során a feszülő öv által rájuk mért erőhatást kibírják. A vége az lett az egésznek, hogy megnézte az ülésünket, s megállapította, hogy van még rajta egy fokozat, csak át kell fűzni az övet. Ezt hirtelen meg is tette, s annyit mondott, megnézve benne ülő gyermekünket, hogy találkozunk télen, ha már a válla alól indul a fenti övrész. Ekkor ugyanis összegörnyedve ül benne a gyermek, s egy hirtelen fékezésnél kicsúszik az öv alól a válla, s a saját térdét fejeli le.

A másik, amit nézni kell, a gyermek magassága (asszem 96 centi a legkisebb gyermek, aki biztonsággal szállítható az általuk árusított 15-36 kg-os gyerekülések valamelyikében), mert csak így tudják az autó saját övét megfelelő helyen vezetni (értsd nem a nyakán).

Szóval több szempontot is mérlegelni kell.

2011. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Úgy néz ki a telet még kihúzzuk, de tavaszra mindenképp cserélnünk kell.Addigra talán felszedjük azt a 2kg-ot és betölti a 3.életévét. :)
2011. nov. 8. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!