Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg köteles vagyok...

Most tényleg köteles vagyok óvodába adni?

Figyelt kérdés
A kisfiam jövő nyáron lesz 3 éves,akkor most őt mikor kell beiratnom? És ha nincs is hely?
2011. nov. 8. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy kötelező 3 évesen, maximum 4 évesen kell beíratnod. Olyan nincs, hogy nem veszik fel. Valahová fel kell venniük.
2011. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Törvénytervezet szerinte KÖTELEZŐ lesz az óvoda három éves kortól! Ha ezt már 2012-től gondolják, akkor Ti is mentek 2012 szeptemberében.
2011. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most még hiába kérdezed meg, senki nem fog tudni pontos választ adni. A törvényhozó sem tudom, hogy hogyan gondolta, mert nincs annyi óvoda. előbb bővíteni kéne. Valahogy ők most azt hiszik, hogy azért nem mennek vissza az anyukák dolgozni, mert otthon akarnak maradni a gyerekkel? Nem gyanús, hogy nincs munkahely a kisgyermekes anyáknak?
2011. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A fidesznek semmi sem gyanús.

Reggel felkel, csinál magának egy kávét, és közben kigondol valami ökörséget, délután meg már adja is be törvénytervezetbe.

Ez a menő manapság fideszúrnál.

2011. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Igen, ez engem is foglalkoztat. Nálunk nincs hely sem bölcsiben sem oviban. Vagy ott lesz egy csoportban 20nm-en 45 gyerek 2 óvónőre meg egy dadusra? Vagy hogy? És autót is adnak nekem ahhoz, hogy a csecsemő kistesóval majd valahogy eljuttassam a gyereket meg hazahozzam az oviból a nagyot? Nálunk (Dunakeszi) normális helyi buszjárat sincs és 3km-re van a körzeti ovi. Hogy oldjam meg? :O
2011. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
NEM!Ez azokra vonatkozik majd,akik hátrányos helyzetűek,és a gyereknek nem tudják otthon biztosítani a megfelelő testi és lelki fejlődést.Ezt majd ellenőrizni fogják(gondolom a védőnők lesznek az első vonal,aztán a gyerekorvos).Az is lehet,hogy erre külön apparátust vesznek fel.Különben most még csak az óvoda utolsó éve,vagyis a nagycsoport kötelez,mivel az iskola-előkészítő féleség.
2011. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"NEM!Ez azokra vonatkozik majd,akik hátrányos helyzetűek,és a gyereknek nem tudják otthon biztosítani a megfelelő testi és lelki fejlődést."


Ezt hol olvastad? Ilyenről nem hallottam. Bárhol néztem, olvastam híreket, ezt nem tették hozzá...

2011. nov. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen,az lenne ésszerű,hogy a hátrányos helyzetűeket köteleznék rá,de ez nagy lázadást váltana ki a roma lakosság körében! Megint a ci..nyok miatt kell szívnunk!
2011. nov. 9. 10:23
 9/11 anonim ***** válasza:
A 11-08 20:34-as, lepontozott válaszoló vagyok:erről még akkor volt szó,amikor ezt az egészet kitalálták.Pont a miatt,mert sok szülő kiakadt ezen,hogy milyen alapon is kötelezik őt arra,hogy óvodába járjon a gyerek,ha ő mindent tud neki biztosítani.Akkor volt erről szó,hogy ezt inkább a hátrányos helyzetű gyerekek védelme érdekében hoznák,és amennyiben a védőnő,meg gyerekorvos is alátámasztja a szülő által mondottakat,mentesül ezen kötelezettség alól.Azért KÖSZÖNÖM a lepontozást(NEM a kérdezőnek írom).
2011. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hát csak most akadtam rá erre az oldalra kicsit megkésve igaz.de én is egyet értek azzal hogy az a szülő issza meg ennek a törvénynek a levét aki normálisan ellátja a gyermekét.Úgy gondolom hogy azok a gyerekek akiknek ez előnyükre válna úgysem fognak járni mert majd "magán ovisok" lesznek.hiszen nekik "iskolába sem kötelező járni"mert ha megkérdezik hogy te miért csavarogsz egész nap az utcán miért nem vagy suliban azt a választ adja hogy magán tanuló vagyok!Nekem van egy 4 és egy 3 éves gyerekem és nem járnak oviba felmérettem őket hogy lemaradtak e azoktól akik járnak és megdöbbentő sokak számára de mindkét gyermekem sokkal fejlettebb szellemileg a korához képest! Szóval ennyit arról hogy mijen jó is az óvoda ahol az óvónők többsége saját magával van elfoglalva.Az a véleményem hogy akkor kell beadni a gyereket ha már tényleg kötelezö hozzáteszem akkor is csak a kötelező óraszámra fogom őket hordani.
2012. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!