Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik két gyermekkel...

Anyukák, akik két gyermekkel vagytok otthon, mennyi időt tudtok külön-külön foglalkozni velük naponta?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 14:49
 1/7 A kérdező kommentje:
És mennyi idősek a gyerekek?
2011. nov. 9. 14:51
 2/7 anonim ***** válasza:

Külön-külön szinte semennyit.

Ha a pici elment este aludni, akkor még van kb fél óra a naggyal. Amúgy egyszerre játszom velük, kisebb-nagyobb nehézségekkel. Pl rajzolunk a naggyal, jön a pici, és megeszi a papírt v a filcet, vagy a gyurmát eszi meg, jó esetben csak nyomkodja ő is.

Kirakózni az ebédlőasztalon.

Csak a picivel külön nem tudok játszani, mert egyből jön a nagy. Inkább az szokott gond lenni, hogy a nagy nem tudja kiélni a kis kreatív hajlamait, nekem meg vissza kell tartanom a picit, ne másszon már rá a műalkotásokra.

Most már azért játszanak együtt is, pl formaevőznek, rakosgatnak, pakolgatnak.

1 és 3 évesek.

2011. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1.

Amúgy nekem egyszerre alszanak ebéd után, ezért sincs már időm rájuk külön-külön.

Amíg a pici 2-szer, meg előtte 3-szor aludt, akkor tudtam csak a naggyal játszani.

2011. nov. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem se ment a külön-külön játék. Inkább próbáltam egálba hozni a közös játék fejlettségi szintjét. nem tudom jobban kifejezni. Volt olyan játék, ahol a kisebbik nézett értetlenül, hogy most mi van??? És volt olyan is, ahol a nagy unta el magát.
2011. nov. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Külön külön úgy hogy a fiam 4 éves és nappal már nem alszik semmit vagy csak 1-2 órát, szemben a kicsivel aki 2 éves és még azért 2-3 órát alszik nappal.

Hétköznap nem tudok külön foglalkozni velük mivel bölcsibe és oviba járnak és haza is egyszerre hozom őket.

Nincs nagyszülő sem aki egyiket elvinné néha és akkor a másikkal lehetne külön anya-fia vagy anya-lánya programot csinálni.

Most tervezem épp ezért hogy az egyiket apjára bízom és a másikkal elmegyünk valamerre pár órára mert igazságtalan kicsit hogy legtöbbször az erőszakosabb, határozottabb és nehezebben kezelhető gyerkőcöm akarata érvényesül a másik meg el van nyomva kicsit emiatt.

2011. nov. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kétéves és 3 hónapos.Ha apa hazajön ő van a naggyal én a kicsivel, a mama ha eljön 1-2 órára, hol a naggyal töltöm, hol a kicsivel.
2011. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg tudom oldani! A nagyobb 21 hós a kicsi 10 hós! A kicsi szerencsére ha a kezébe akad valami órákig el van vele...a nagyon nem ilyen volt, de kihasználom, hogy a kisebb ilyen ügyes és addig a nagyobbal gyurmázunk, rajzolunk, vízfestékezünk, olvasunk....De lehet, hogy jövőre már nem így lesz, vagy az is elképzelhető, hogy ezt megszokják....:)
2011. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!