Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljes szobatisztaság kérdés....

Teljes szobatisztaság kérdés. Mikorra érjük el, hogy alvásnál sem kell már a pelus?

Figyelt kérdés
Nappal már nincs pelenka, csak amikor alszik a fiam. 3 éves lesz, 2 éves 6 hónapos korától félig szobatiszta, de alvásnál mindig kell, különben csupa pisi lenne. Volt már, hogy száraz volt, amikor ébredt, de mostanában sokat pisil, hiába pisil lefekvés előtt, tegnap volt pl. délután, hogy a ruhája is az volt. Szóval mikor várható, hogy alvásnál sem lesz már rá szükség a pelusra? Kaki már nagyon régen nem megy se pelusba, sem pedig bugyikába, az wc, vagy bilibe. Kinek milyen tapasztalata van?
2011. nov. 11. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen egyéni szerintem, az én lányom ahogy szobatiszta lett azonnal ágytiszta is lett, az unokatessója 1 éve szobatiszta, de éjszakár még mindig pelusoznak. 5 éves korra keell kialakulnia az éjszakai szobatisztaságnak. sokan ébresztik éjszaka a gyereket pisilni, nekem nem lenne enegriám hozzá, de szerintem 3 évesen mér ráértek.
2011. nov. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2,5 évesen lett nappalra, rá kb 2 hónappal már a nappali alváshoz sem kapott. Éjjelre jó sokára, még plusz 3 hónap (tehát 2 év 11 hónap).

Ha ráadtam a pelust, mindig belepisilt. Én csak arra vártam, hogy ő szóljon, hogy nem kell pelus. Egyik este alvás előtt szólt, hogy anya most még belepisilek a pelusba, aztán vedd le és csak pizsiben alszom. Végre eljutottunk idáig is. Nem is pisil be :)

2011. nov. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon gyorsan lezajlott. A nappali csupán pár napig tartott az átmenet, hogy baleset történt, aztán éjjelre kapott még pelust, mert volt egy nagy csomag. Előbb a nappali alváshoz hagytuk el. Törölközőt tettem alá a biztonság kedvéért. Aztán éjjel. Sorban üresen dobtam ki a pelusokat reggel, csak beleizzadt, hiszen nyár volt.

Az egész lezajlott egy szűk hónap alatt. Korban 2-3 hónappal voltunk a 3. szülinapja előtt.


Éjjel ha ébred, kérdezd meg tőle, hogy kell e pisilnie, esetleg vidd is ki, még ha nem is mondja (mert fáradt)!

2011. nov. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mind hasznos volt számomra! Egyszer mondta esti alvás előtt, hogy Anya, nem kell pelus, de nem mertem nem ráadni, mert reggelre pisis lesz úgyis, és félek, nehogy megfázzon a vizes lepedőn, amikor alszik. Hamarosan kipróbálom majd a nappali alvásnál, hogy nem adok Rá pelenkát, aztán majd meglátjuk. Januárban kezdi az ovit, feltéve, hogy lesz hely, tartok attól, hogy majd vissza fog esni. :( Nem tudom, hogy lesz, de remélem minden rendben lesz majd. :)
2011. nov. 11. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 évet éppen betöltötte kisfiunk is kilányunk is mire totál éjjelre is szobatiszták lettek. Én azt mondom nem lehet ezt irányítani. Esélyt adni kell különösen nappal, de erőltetni nem lehet, azas fölösleges is szerintem. Sokan 3 éves korhoz közel, vagy épp utána igencsak teljesen tiszta lesz. Nálunk mikor először nem volt a fiunknál pelus éjjelre, még 2 hétig adtam rá, akkor kezdtem el bízni abban, hogy ez tényleg az már.

Ha kipróbálod akár nappalra is a pelus nélküliséget, készülj alá rendesen nylonnal is akár, meg vastag dolgokkal, hogy az ágy nehogy olyan legyen, ne lássa az őrült kiborulást, szomorúságot mit okozott a vizezéssel esetleg.

Nyugi nem vagytok elkésve.

2011. nov. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!