Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van akinek 3 éves korára nem...

Van akinek 3 éves korára nem lett szobatiszta a gyerkőce?

Figyelt kérdés
Kisfiam februárba tölti a 3.-at (bár addig még van idő). 3 napig bele kakilt a WC-be a bölcsibe, itthon nincs rajta pelus. De még inkább bepisil mint szóljon időbe. Nem erőltetem, csak érdeklődöm. Bár a gondozó nénije mondta, hogy már többet várna tőle a kora miatt...
2011. nov. 12. 07:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Az enyem is 3 lesz. Soha nem is ult meg ra a bilire. Pedig szerintem a hajlandosag meglenne, de szerintem fel. veceszukitonk is van, arra sem ul ra.

Szerintem el fog jonni a mi idonk is.

2011. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Elég érdekesen" fogalmazza meg a gondozó néni, hogy neki kényelmesebb lenne eggyel kevesebb kakis pelust cserélni... (Igaz, én se rajongok azért, de nem is vagyok dajka.) Vagy nem foglakozott sokat gyermekpszichológiával (pedig szakmája okán nem ártana), legalábbis e vonatkozásban. Ugyanis a 4. életév betöltésekor se késő szobatisztává válni, tehát az még nem utal (önmagában) semmiféle problémára, bár határ eset. De pl. 3 és fél évesen még egyáltalán nem késő. Tehát megnyugtatlak. (A tied ugyebár nincs 3 éves még.)

Azért persze időben érdemes elkezdeni ösztönözni a csemetét erre. Tehát szuper vagy. :> Mivelhogy otthon nem teszed rá a pelust, hanem inkább felszeded a kakiját, ha nem ül időben bilire/wc-re - ez valóban ösztönzőleg hat a szobatisztává válására.

(Nem akarsz a dajka helyére beugrani? ;) Bár persze rövid leírásod alapján nem ítélkezhetem, de ennyiből legalábbis frankóbb meglátásaid vannak, mint neki.)

2011. nov. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!