Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik együtt élnek a nyugdíjas...

Akik együtt élnek a nyugdíjas nagyszülőkkel elmentek táppénzre ha beteg a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Ha elmentek táppénzre mit szól a munkáltató,hogy miért nem a nagyszülőre bízzátok?

Vállalnák egyáltalán a nagyszülők ,hogy a gyerek betegsége alatt elvállalják és így nem kell táppénzre mennetek?


2011. nov. 13. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. a munkáltatónak semmi köze hozzá, hogy te a nyugdíjas nagyszülővel laksz együtt.

2. A nagyszülőnek nem kötelező a beteg gyereket ápolni.

3. Ha beteg a gyerek úgy is a szülőt akarj!

4. Valószínű segít a nagyszülő és nem kell táppénzre menni.

2011. nov. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az első három pontban teljesen igazad van.

Nálunk édesanyám azt mondta,hogy ő szeretné a saját életét élni,ne számítsak rá ha beteg a gyermek.

Viszont a munkahelyen semmi megértés nem övezi a kisgyerekes anyákat,ellenszenv és gyűlölködés annál inkább megy ha kénytelen az anyuka táppénzre menni,nekem két gyermekem van.

HOgyan szakadjak kétfelé konfliktust mellőzve?

2011. nov. 13. 23:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én már most mondtam a főnökömnek,hogy az első év erről szól,nem szeretném minden szabimat kivenni,mert csak pár napos beteg szokott lenni a fiam,és igen ilyenkor én leszek itthon vele.vagy időnként a párom.ha már tényleg jol van,de még a doki nem írta ki akkor vigyáznak rá a nagyszülők.igen,sajnos ez a világ nem az anyukáké nem a kismamáké és nem gyerekes családoké,de szerintem a jó kapcsolat a főnököddel,a te is adsz valamit nem csak kérsz,pl ha kell bent maradsz ritkán,vagy + munkát válasz.ha igy áll hozzá az ember akkor nem lesz gond belőle.
2011. nov. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

"Nálunk édesanyám azt mondta,hogy ő szeretné a saját életét élni,ne számítsak rá ha beteg a gyermek. "


Fú vazze, ez iszonyú durva!Ha ilyen anyám lenne, addig futnék, mig el nem hagynám:-)


Mi úgy csináljuk, hogy ha beteg lesz a gyerek, akkor első nap, mikor dokihoz kell vinni, akkor veszek ki egy nap szabadságot, a többi nap meg anyukám van vele!

2011. nov. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Szuper, hogy egyesek így állnak hozzá! A kollégák meg rohadjanak meg bent...

Ha nincs lehetőség, hogy nagyszülő vigyázzon a gyerekre, akkor oké, de ha van, akkor ki kell használni, mert manapság nehéz munkahelyet találni!

2011. nov. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is most kezdtük a bölcsit, betegség betegség után.

A két nagyi nyugdíjas, de nem szeretném őket sem túlterhelni, így 1. nap én voltam vele, utána anyósom, majd anyukám és végül a férjem.

Mondjuk az én fiam céges bölcsibe jár, és a kollégák közül soknak van hasonló korú gyereke, így talán nem ítélnek olyan szigorúan.

2011. nov. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Még annyit hogy nem élunk együtt a nagyszülőkkel, 20 ill. 40 percre lakunk egymástól. Ráadásul a tesómnak és a sógoromnak is ugyanilyen korúak a gyerekei, ott is elkél a segítség.

Ettől függetlenül a nagyszülőknek megvan a saját életük, kirándulnak, kiállításra, színházba járnak, nyaralnak....

2011. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát ha egy nagyszülőnek fontosabb a kirándulás,színház és a nyaralás,mint a beteg unokája,az nagyon szomorú!!!Nálunk a nagyik még dolgoznak,de ha kell,akkor inkább szabadságot vesznek ki,hogy segítsenek.
2011. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Farkasné T. Tünde válasza:
67%
Nálam is nagy dilemma lesz... Februárba lesz 3 éves a kisfiam és megyek dolgozni. Anyóssal-apossal lakunk. Ha nincs pénzük bevannak gubózva a szobájukba, de jobban lehet számítani rájuk. Ha meg van pénzük isznak-veszekednek és néha bunyóznak. Úgyhogy ilyenkor nem lehet számítani rájuk, mi is "menekülink". Mikor a kisebb volt fiam és még külön laktunk egyszer vigyázott nálunk anyós rá, mert orvoshoz kellett mennem. Józanúl jött reggel és mire hazaértem délben, már gömbölyű volt a cipője talpa... Onnantól kezdve nem kértem a segítségét többet. Sajnos a hitelünk bedőlt és ezért kellett ideiglenesen hozzájuk költözni, amiért hállásak is vagyunk, de amint talpra állunk költözünk. Visszatérve a kérdésre, igen én maradok majd itthon a gyerekkel ha beteg lesz akkor ha nem józanok a nagyszülök. Ha pedig józanok, akkor ők.
2011. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi igy elunk, de ha a nagyszulo ezt mondana, akkor az biztos hogy megkapna tolem hogy ebben az esetben nem kotelezo nalunk lakni. Ha neki kenyelmes hozzatok koltozni hogy ne legyen egyedul, meg segitsetek a mindennapokban, akkor neki se legyen budos titeket segiteni, plane ha ti adtok a feje fole fedelet. Szerencsere eszebe se jutna ilyet meg gondolni se.


Megint mas kerdes, hogy ha a gyerek beteg, akkor inkabb a szulot igenyli, alapbol nyugosebb, tehat ha van meg szabadsagom/lehetosegem, akkor vele vagyok.

2014. márc. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!