Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akinek a gyerkőce...

Anyukák! Akinek a gyerkőce nem hagyja egyszerűen megvizsgáltatni magát a doktornénivel, az mit csinál, hogy engedje?

Figyelt kérdés

Nekem már kb. egy jó éve van az a problémám,hogy a doktornéninek nem engedi megmutatni magát,legalábbis a torkába nem hagyja,hogy belenézzenek,a fülébe sem.Ordít ,toporzékol,jó hogy már meg nem üti a doktornőt közben.

5 éves lesz.


2011. nov. 15. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem kenyérre kenhető szerencsére, így tapasztalatom nincs.

Szerintem játszatok rengeteg doktorosat, legyél te a beteg és vizsgáljon meg ő, majd fordítva, amíg már nem zavarja a szájtátás és matatás.

Játékosan közelítsd meg, pl. mutasd csak a füled? Mi van benne? Ha megmutatja, akkor trükként hűzz elő belőle egy érmét, vagy akár cukorkát, és ezt később a doki is megteheti, nem lesz már idegen, és hidd el, inkább játszik majd vele közben, mint ordítson. :)

Vigyél matricát, és mondd már előre a gyereknek, hogy ha ügyes lesz végig, akkor a doktor néni ad majd valami apróságot. Ha akkor is ordít, a doktor néni adhatja neked, hiszen te végig ügyes voltál, de fontos, hogy azt ne add neki (persze megnézheti, de tarts ki amellett, hogy az a tied).

Igérj neki programot, pl. ha megengedi ezt vagy azt, utána elmentek a játszótérre, vagy főzöl valamit, amit imád.

Semmiképp ne kényszerítsd, azzal csak az ellenkezőjét éred el, és ne büntetés legyen, ha nem teszi, hanem jutalom, ha igen.

Pikk-pakk megszokja és hamar elhagyható lesz a jutalom, már ha el akarod hagyni, nyilván nem nagy ár amiket írtam. :)

Sok szerencsét!

2011. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igaz a fiam 2 éves,de nálunk is volt egy idő mikor ordított ha már meglátta a doktornénit.egyik vizsgálatnál a doktornő odaadta a pecsételőjét meg papírt és amig nézte a fiam addig ő játszhatott vele.a torkát ő sem engedi megnézni.a múltkor ugy sikerült hogy az asszisztens nő befogta a fiam orrát,és mivel valahogy levegőt kellett vennie,igy kitátotta a száját.

a pecsételős elött mindig vittünk magunkkal játékot,amit megmutattunk a doktornéninek is.

ja meg most sláger a matrica.múltkor 3 db-ot is kapott,mert olyan ügyes volt(1-et szokott ált)

2011. nov. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

3 évesem is ezt csinálja.

Itthon megígér mindent, persze jó lesz, engedni fogja, stb stb, aztán megérkezünk a dokihoz, ő már ordít, ki akar futni a rendelőből...

Ha a torkát nézik, úgy feszítem ki az állkapcsát.

Ha a mellkasát hallgatja a doktornő, ketten fogjuk le az asszisztenssel.

Ha oltást kap, hárman kell lefogni.

Múltkor vérvétel volt, négyen fogták le, ebből három hapsi.


Pedig alapvetően egy igazán nyugodt kislány, de az orvosoktól teljesen kivan.

Már megszokta a doktornőnk, tudja hogy ilyen. Kedves a doki, így én sem érzem ezt az egészet kínosnak.


Rengeteget játszunk orvosost, itthon nincs semmi baja ezzel a témával. Mesekönyvekből is imádja ezeket, pl amikor a Bogyónak és a Babócának fülgyulladása lesz, meg az Annapetiből is van ilyen beteges rész.


Hát nem tudom, mikor fogja kinőni, de ha a te fiad 5 éves és még ilyen, akkor én se reménykedek hamarabbi időpontban :(

2011. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ti mit csináltatok már, hogy ez megszűnjön, de nekünk rettentő sokat segített, hogy nem doktornénizzük a dokit, hanem a nevén szólítjuk és sokat emlegetjük otthon is, hogy az Ágota néni. Valamint kapott orvosi játékot és Ő is vizsgálgat minket és a babáit is. Ez nálunk nagyban hozzájárult, hogy egyáltalán nem sír és teljesen együttműködő a vizsgálatok alkalmával, sőt tegnap influenza elleni oltást is kapott és egyáltalán nem sírt. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3.


Ez jó ötlet, köszi 4., majd kipróbáljuk.

2011. nov. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy időben az én lányom is félt. Mi akkor vittük a babáját és először őt vizsgálta meg a doktornéni. Hál isten a mi doktornénink is tündér, csak sajnos az első találkozás (két éves volt, amikor új doktornőhöz kerültünk költözés miatt), mert szorulásos volt és vérzett kicsit feneke és hát meg kellett nézni, hogy nincs-e aranyere és az elég kellemetlen volt. Utána mindig meg kellett ígérnie a doktornéninek, hogy fenekét nem bántja.
2011. nov. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!