Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezhet, hogy 1,5 évesen...

Létezhet, hogy 1,5 évesen szeparációs szorongása van?

Figyelt kérdés
Rengetegszer felsír éjszaka.Nem aludt ennyire rosszul soha.Kb 3-4 napja ez megy.Nem beteg.2 hete jött ki 4 szemfoga.Picit van beduzzadva a 2 alsó rágófoga, tényleg éppen csak.Kentem Dentinox géllel,kapott később Panadolt.Semmi nem használt.Közöttünk alszik.Viszont mikor ráfeküdt a párnámra és hozzám bújt, 3 órát aludt egy huzamba.Illetve reggelente (5-kor kel párom) 3/4 5körül felkel,ha párom nem dolgozik,akkor akár 7-ig is alszik.Viszont megébred,ha nincs ott vele párom.Napközben mikor csak velem van,szintén.A közelébe kell lennem.Szorongása lenne?Meddig tart ez?
2011. nov. 16. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Én inkább azt tudom elképzelni, hogy valami történt családi szinten, ami miatt most nagyobb szüksége van rátok vagy Rád.


Nálunk a következő van: kisebb lányom 20 hónapos korától elég megbízhatóan átaludta az éjszakákat. most 27 hónapos.

Férjemnek pár hónapja olyan határidős munkája van, hogy gyakorlatilag aludni járt haza. A kisasszony annyira apás, hogy éjjelente elkezdett sírni. Megébred és sír. Ha én megyek hozzá, nem tudom megnyugtatni, csak apa, és mivel ő meg nem igazán bír 20 perceket a kis széken gubbasztani mellette, ezért sokszor behozza az ágyunkba. Olyankor nyugi van.


Tudom/tudjuk hogy ez átmeneti. Amint vége lesz a hajtásnak, és visszakapja a papát, ez el fog múlni.


Lehet, hogy nálatok más van,csak egy ötlet, hogy ilyesmi is lehet...

2011. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 éves korig bármikor lehet !
2011. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.Az én párom is sokat dolgozik.Alig van itthon.Határidős munkájuk van és hónap végére kell befejezni,de nem lesznek kész.Mi is csodálkoztunk,hogy ha párom alszik,akkor tudunk mi is,ha nem fel kel,akkor megérzi és egyből felül.Lehet tényleg ez a baj.
2011. nov. 16. 14:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is pontosan ugyanez a helyzet. Csak forgolódik, ha köztünk van akkor minden ok! A múltkor pl. csak úgy volt hajlandó délután aludni, hogy bekuporodott a nyakamba (nem a mellkasomra, hanem a nyakamba). De közöltem vele, hogy ez egyszeri eset volt, mert még szeretnék lélegezni egy kicsit. Csak az a baj, hogy én így nem tudok nyugodtan aludni, mert attól félek, hogy ráfekszek.
2011. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most kelt fel a kicsim, mesét néztünk,de azt is úgy,hogy az ölembe ülve és jól összebújva.Gondolom fél attól,hogy engem is alig fog látni,mint páromat.Mennyi idős a babád?
2011. nov. 16. 14:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Fiamnál is volt ilyen 19 hónapos korában, kb. egy-másfél hónap volt. Utána ismét bárkivel elvolt.
2011. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Eddig köszönt mindenkinek,integetett,most nem mosolyog senkire,akiben nem bízik meg.Szüleimet is imádja,a szomszéd boltosokat is ismeri mégse mosolyog rájuk,de ezt 1 hónapja még megtette.Nagyon bizalmatlan lett.
2011. nov. 16. 15:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Tegnap 14:16os vagyok. Nekem is 1.5 éves, kisfiú!
2011. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!