Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy túl nagy neki a cipő?

Lehet, hogy túl nagy neki a cipő?

Figyelt kérdés
Most vettem a fiamnak bélelt bakancsot és olyan kis béna benne. Teljesen befelé fordul a lábfeje amikor lép és mintha az orrát is húzná közben. Lemértem a lábát mielőtt cipőt venni mentünk. Egy papírlapon körbe rajzoltam és 15 cm hosszú volt a rajz. Az új cipőjének 16 cm a belső talphossza. Gondoltam legyen jó télvégéig. Szerintetek is ez lehet a gond? túl sok az 1 cm?
2011. nov. 16. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányomnak is hosszabb a cipője, mégsem megy benne bénán.

Milyen cipő? Lehet azzal van baj. Lányommal mindig úgy veszünk cipőt, hogy felpróbálom rá és kicsit sétáltatom benne. Akkor nagyjából látszik, hogy miként tud benne járni.

2011. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyire hajlik a cipő talpa? Vannak nagyon merev talpú cipők. Egyébként a +1 cm nem sok, mert a láb mérete + 0.5 cm-nek kelle lennie a cipő belső talphosszának. Ha pont akkora, mint a lába akkor nem kényelmes.

Én is felpróbálom a lábára és járatom benne a boltban, mint az első hozzászóló, mert volt olyan amiben egyszerűen nem volt hajlandó menni (pedig a méret elviekben jó volt).


Sokadik cipője egyébként? Mert ha az elsők között vagy az első csizma pl akkor lehet, hogy csak szokatlan neki.

2011. nov. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2,5 éves, már lehet mondani, hogy a sokadik cipő. Természetesen felpróbáltuk és ment is benne egy kicsit a boltban, ott nem tűnt fel, hogy gond lenne. Egyébként szupinált talpú Salus bakancsról van szó. Igaz nem hajlik túlzottan a talpa, de egész nyáron ilyen szandija volt és most is ilyen van itthonra. Szóval maga a kialakítás nem új nekünk.
2011. nov. 16. 20:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább csak az lehet a baj, hogy a bakancs nehezebb is, mint a félcipő, meg a talpa is "ormótlanabb", magasabb és szélesebb a pereme. Majd megszokja, hogy kicsit jobban kell benne emelni a lábát és nem lesz gond szerintem.
2011. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!