Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha picit nagy a cipő/szandi?

Baj, ha picit nagy a cipő/szandi?

Figyelt kérdés
Kislányom sokat lépeget (1 éves), sok már nem hiányzik az önálló járáshoz. Vettem neki szandit itthonra, viszont picit nagy. Az nagy baj?
2010. febr. 5. 06:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagy bajnak nem baj, egy picit... Egy cipőnek pontosan kell illeszkednie a lábra, így teszi kényelmessé a járást. Ha "lötyög" a lábán, akkor nem lesz élvezhető a mozgás miatta. Bár ha csak egy ici-picit nagy, akkor nem annyira vészes. Gondolj csak bele, hogy neked kényelmetlen lenne-e, ha egy számmal nagyobb cipőben kellene járni. Nem túl kellemes. Ezt érzi a picid is. De azt nem írtad, hogy mennyivel nagyobb a cipő, úgyhogy ha elhanyagolható a különbség, akkor nincs gond. Csak ha pl. 1 teljes számmal nagyobb. Üdv! 10 hetes baba anyukája
2010. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát, ahogy elnézem, elég lett volna a 18-as cipő is, 19-eset vettem. Végülis járkál benne, élvezi, inkább arra gondoltam, hogy nem okoz-e valami problémát a lábának, gerincének stb., ha nagy a cipő kicsit.
2010. febr. 5. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi tegnap voltunk az ortopédián, mert itt vissza szokták rendelni a babákat, amikor már önállóan járnak. Szóval, a doki azt mondta, hogy 3 éves korig az a legjobb a láb izomzatának, ha cipő nélkül, mezítláb, vagy zokniban járkál a baba. (Persze csak ha minden oké egyébként a baba lábával, járásával.) Ja és természetesen a lakásban van ez így, utcára nyilván az évszaknak megfelelő cipő kell.
2010. febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem is ez a logikus, de valamiért kislányom szandi nélkül nem akar járkálni, lépegetni. Nem tudom, miért.
2010. febr. 5. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!