Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ijednek meg az anyukák...

Miért ijednek meg az anyukák ha a kisgyerekük lábujjhegyen megy? Elvileg normális nem?

Figyelt kérdés

Néha az én kisfiam is megy lábujjhegyen, (20hó) nem ez az áltlános de azért szokott. Utána kezdtem olvasni az interneten, hogy ennek van-e valami jelentősége, és azt látom, hogy minden anyuka félve teszi fel ezt a kérdést.

Miért?


2011. nov. 16. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Félnek, hogy esetleg ortopédiai gondot jelent. Pedig élettani sajátosság. A védőnők szeretik megijeszteni az embert, mint esetemben is történt, de gyógytornász anyósom mondta, hogy ez élettani sajátosság és majd kinövi. Valóban kinőtte, már nem jár úgy. (26 hós)
2011. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Azért, mert "úristenmilyenfantasztikus, hogy lábujjhegyen megy a gyerek!" Te is nagyon jól tudod miért tetted fel a kérdést.
2011. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is 20 hónapos,ő is szokott néha lábújjhegyezni.De olyankor csak szórakozik.Nem kell megijedni.
2011. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

a lábújhegy járás egy újszülött reflex amit el kell hagyni a gyereknek meddigre biztosan megy. ha egy ilyen reflexet a gyerek nem hagy el (ilyen pl hogy nem tudja 4 hósan kinyitni a tenyerét, mindig öklbe van a keze)akkor ott agyi problémák vannak, mert minden mozgást az agy koordinál.


Az nem probléma ha telitalpon jár de néha lábújhegyre emelkedik. A probléma ha nem tud egyáltalán telitalpon járni, vagy is a reflex nem tünik el.

2011. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az unokaöcsém úgy járt, hogy a lábujjait behajtotta és azon ment, semmi baja nincs, még most 5 évesen is megcsinálja, csak mi vagyunk rosszul a látványtól.
2011. nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért ijednek meg, de tőlem is mindenki azt kérdezte ugye nem lábujjhegyen megy, de szerencsére (bár nem tudom miért) az enyémek soha nem mentek lábujjhegyen még időszakosan sem.


Viszont ez a reflexes magyarázat valószínűnek tűnik, úgyhogy köszönöm, hogy ezt is megtudhattam.

2011. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleinte lábujjhegyezik, az nem baj. És ha nagyobb korban csinálja néha, az sem. De ha X hónappal a tipegés kezdete után is lábujjhegyezik MINDIG, akkor az nem teljesen oké.
2011. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nos, nekem a rokonom védőnő, és Ő azt mondta, hogy jó ha lábujjhegyen jár, mert akkor nem lesz lúdtalpas. Sűrűn menjen úgy, az a jó szerinte. Nem tudom, mert a védőnőnk, (nem a rokon) ilyet még soha nem mondott, hogy járjon többet lábujjhegyen. Szerintem meg cipőtől függ, na meg mezítláb, vagy zokniban járjon többet. Nem tudom erről ki mit gondol...
2011. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha valaki lúdtalpas annak is szokták javasolni a lábujjhegyezést.
2011. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
autizmus tünete...megsúgom azert ijednek meg csak nem mondjak
2011. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!