Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 Eves a kisfiam de meg...

2 Eves a kisfiam de meg pelusos! Nem akar sem bilibe sem a wc-be pisilni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

mikortol kell a pelusrol leszoknia?es hogyan csinaljam?

Es meg 1 kerdes,mennyi vigantol cseppet kell neki adnom ilyenkor?koszonom


2011. nov. 19. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
3 év körül érnek meg a gyerekek a szobatisztaságra......
2011. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyáron a legjobb a pelust elkobozni. Leveszed róla, és ha ésszel is felfogja, hogy pisilnie kell akkor elmegy a bilihez.

Nálunk van egy "rejtett" sarok az előszobában, oda letettem a bilit, és a 40fokban egy szál kukacban rohangált. Az elején folyton felmostam, aztán belejött. Fürdéskor néztük, hogy na most pisilsz, most nem, a kisgatya egy időre bekavart, de azt is megszokta hamar. Azóta ágy tiszta is a gyermek.(29hónapos)


Mivel a húgának napi egy csepp kell(10hónapos) a nagy látja-kéri így ő is kap még este egy cseppet.(nálunk a kezdetektől fogva napi egy csepp a fejadag)

2011. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

NE erőltesd!

Legyél kicsit lazább, eddig egy gyerek se ment az oltár elé pelenkában, mindegyik leszokott róla. :)

Ha csak azt látja, hogy erőlteted, annál nagyobb lesz az ellenállása. Keltsd fel inkább a kíváncsiságát. Egyszer sikerül, látja rajtad, mennyire örülsz neki, és megint szeretné, ha megdicsérnéd. Ezért megint bilizni fog.

Nyáron könnyebb, nem érdekes, ha kicsit bepisil, lehet a parkban, játszótéren félrerohanni vele. Télen, nyakig felöltözve, szegény bepisil, mire levetkőztök.

Esetleg apával kicsit könnyebb, ha együtt félrevonulnak pisilni, és "férfiasan állva" elintézik kettesben.


Nálunk bevált még a "célba pisilés", le kell pisilni a bogárkákat, virágokat, ez nagyon vicces.

2011. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves kora körül kezdenek megérni a gyerekek a szobatisztaságra. Az érettség azt jelenti, hogy szól és vissza tudja tartani addig, amíg el nem éri a bilit/wc-t. Erőltetni nem szabad, mert gátlások, szégyenérzet alakulhat ki, ami később problémák forrása is lehet. (Székletvisszatartás, emiatt szorulás, később aranyér...)

Könnyedén kell csinálni a dolgot, tedd be a bilit a fürdőszobába, ismerkedhet vele, többször el lehet magyarázni, hogy mire való, mit kell ott csinálni, ha szeretné kipróbálhatja.

Szerintem még várj vele kicsit, nyáron egyébként is könnyebb dolgod lesz, melege lesz a pelusban, vehettek együtt figurás kisgatyót, nem kell millió ruhából kihámozni, ha kell neki.

2011. nov. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 éves az én kisfiam is és ő sem akar bilibe pisilni.néha ráül,de nem érdekli.a védőnőnk azt mondta,ha szobatiszta lesz jövő nyárra,az nagyon jó.én nem erőltetném a helyedben.
2011. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad erőltetni. Még a 3,5 éves kor sem késő. Kisfiam februárba lesz 3 éves, de csak most hajlandó ráülni a WC-re 2 hete. Nem szól még, de ha ráültetem bizonyos időközönként, akkor mindég pisil. Én nem erőltetem, nyáron hiába volt a meleg miatt egy szál semmibe itthon, pisilt/kakilt a gatyóba. A bölcsibe 2 hete szólt, hogy rá akar ő is ülni a WC-re. Azóta szépen rá is ül. A kaki vagy sikerül a WC-be, vagy nem, az váltózó. Úgyhogy nyugi, ez nem lóverseny. Erre is meg kell nekik érni.

Vigantolt napi 2 csepp kell már nekik.

2011. nov. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Az en lanyom 3 eves, nem hajlando se wc-re, se bilire ulni.

Megkerdezhetem, h mi az a vigantol csepp? (kulfoldon elek, itt nem szokas meg vitaminokat sem adni)

2011. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

koszonom nektek,akkor varok.

utolsonak a vigantol csepp az D vitamin.

2011. nov. 19. 13:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 25 hónapos, nála sincs még bili/WC. Általában szól, ha épp kakil, ilyenkor mindig kérdezem, hogy hozhatom a bilit? De ő nem akarja és pedig nem erőltetem, mert azzal többet ártok. Még nem igazán mutat érdeklődést a dolog iránt. Azért próbálkozom...

Csak az idegesít, ha mondják az ismerősök, hogy "még mindig pelenkába kakil??!, Miért nem bilibe pisilteted??!"

2011. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!