Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam nagyon rossz...

3 éves kisfiam nagyon rossz evő. Kizárólag üveges bébiételt hajlandó enni 1 félét. Semmit nem eszik meg bármit főzök. Segítség! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
rossz evő, válogatós
2011. nov. 18. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az összes étel közül kizárólag 1 dolgot eszik (egyfajta bébiételt), akkor nem válogatós, nem rossz evő, hanem táplálkozási zavaros. Hogy miért alakult ez ki, szakemberre tartozik, elsősorban gyerekpszichológushoz fordulnék, legalább tanácsért.

Mert ugye azzal nem mondok újat, hogy a bébiétel jó a bébinek, de egy 3 éves gyerek nem bébi, azaz: tápanyag- és vitaminhiányos állapot alakulhat ki, hiánybetegségek, valamint nem fog megfelelően fejlődni.

2011. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy nagyon nem jó!!! Neki már rég nem elég csak az üveges bébiétel!!

Durván hangzik..de ki kell éheztetned!!

Az én fiam is rossz evő volt, igaz nem ennyire ...de használt, az "éhezés".

Próbálj neki mást adni..egy egyszerű vajas kenyeret, bármit!! amig meg nem eszi nincs más!!

vagy próbálhatod, hogy ha megeszi azt amit elé teszel..akkor kaphat esetleg desszertnek, bébiételt...vele azért már lehet alkudozni...

1-2 ilyen drasztikus nap és a fiam " helyrejött" evés terén :)

sok sikert és kitartás!!!

ezzel csak neki teszel jót :)

2011. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Pszichológus előtt én egy gasztroenterológushoz vinném,lehet az emésztésével sincs minden rendben. Bár így nagyon könnyen jár a szám,mert ilyen helyzetben nem voltam még(de minden rosszindulat nélkül),már elvittem volna a gyermekorvoshoz,hogy küldjön tovább valahová.
2011. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyre kevésbé pürés ételt adj neki, végül darabosat is.
2011. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez nekem nagyon fura, mert mind a két gyerekem 1,5 éves kora körül elutasította már a bébiételt. És az kellett, amit mi ettünk. Ez általában motiválja a gyereket, egyetek együtt, kínáld meg a saját tányérodból.

Védőnő mit mond? Igazából neki kellene ezt eldönteni, hogy kell-e szakemberhez fordulni, ez a dolga.

2011. nov. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én nem szeretnék alkalmatlankodni!!!

De muszáj megkérdeznem.

Eddig nem volt ez baj?Próbáltál tenni ellene?Mindig is ilyen volt a fiad?Vagy történt valami?Kisebb korában ez nem jelentett problémát?

Lányom még csak 10 hónapos, de ha már most ezt csinálná nagyon ki lennék.De eszik mindent amit elé rakok.Vagy ez ilyen korban még így van, és később lehet én is szívok?

2011. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja és melyik az a bébiétel?
2011. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekorvosnak, védőnőnek már rég szólnod kellett volna, hogy adjanak tanácsot, utaljon be valahova a gyerekdoki, mert ez abnormális.

Ha csak 1féle ételt eszik, az nagyon gáz!

Se tejtermék, se gyümölcs, se felvágott, pékáru, semmi??? Csak az az 1féle bébikaja?

Ez már nem a válogatós kategória.

Feltétlenül vidd el a gyerekorvoshoz, mert így nagyobb baj is kialakulhat, ha még nem alakult ki.

++++++++++++++++

2011. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is először gasztroenterológus, esetleg neurológus (lehet hogy nem tud rágni) aztán gyerekpszichiáter...

Nekem a fiam 2 évesen volt így hogy nem evett csak püréseket, és egyből küldtek is tovább minket mindenfelé vizsgálatokra.

Aztán szép lassan megoldódott a baj de ha 3 évesen is csak püréset evett volna akkor erősen kétségbeestem volna.

Közösségbe amúgy nem tervezed vinni?

Nálunk a bölcsi lett a megoldás ott szép fokozatosan elkezdett darabosakat enni és egy idő után már itthon is elfogadta.

2011. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan ismerősöm aki nagyon rossz evő,csak 1-2 ételt eszik meg,abból is csak nagyon keveset.Már 17 éves,nem tudtak ellene mit tenni.A nagyapja is ilyen.De hogy bébiételt eszik....Ez gondolom úgy volt hogy 1 éves kora körül csak próbáltad azt adni amit ti esztek,és nem kellett neki maradt a bébiétel.Azért kérdezem mert az én fiam is volt ilyen,hogy nem kellett amit főztem,és bébiételből csak a kecskeméti gyümölcs(alma,banán)husis menüjét fogadta el.Na én ezt meguntam gyorsan,elétettem a kaját amit főztem,nem kellett,elvittem az asztaltól,1-2 óra múlva vissza,ugyanaz.Legtöbbször megette.Azóta kiváló evő:)Nálatok viszont ez régóta mehet mert 3 éves,nehéz lesz leszoktatni.Én is kiváncsi lennék mit mond védőnő,orvos stb.Illetve a lányom akkor csinált ilyet mikor szájfertőzése volt,sokáig tartott,semmit nem evett.Annyira fájt neki hogy pépes dolgokat kellett adnom.És utána attól félve hogy fáj,nem akart szilárdat enni.Pedig már nem volt baja.Remélem megoldódik a dolog.
2011. nov. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!