Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindent megadsz a gyermekednek?

Mindent megadsz a gyermekednek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogyha elmentek például egy játékbolt előtt és azt mondja, hogy neki az kell, akkor meg is veszed? Mindenféle alkalom nélkül? Vagy a boltban a csokit, chipset, üdítőt, stb?

Ugyan nekem még nincs kisbabám, de nagyon szeretnénk. Most úgy érzem, hogy inkább én öltöznék turkálóból, csak ő hadd kapjon meg mindent. De nem vagyok benne biztos, hogy ez a hgelyes nevelés. Nem akarom túlságosan elkényeztetni majd.

Nektek erről mi a véleményetek?


2011. nov. 20. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez nagyon helytelen nevelés lenne. Meg kell tanulnia,hogy nem kaphat meg mindent.
2011. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért mindent nem kaphat meg, így nem szabad nevelni. És hiába öltözöl turiból, vannak olyan játékok, amiket még akkor se engedhetsz meg.
2011. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nem.és ezt ő is tudja.3 éves és még sosem hisztizett egy játékért egy cukorért,csokiért sem,a kisboltban egy pudingot veszünk neki minden nap,mást nem kér nem is kap.nagy bevásárláskor is,ha valami megtetszik neki,megnézheti,játszhat ott vele,aztán visszatesszük.most karácsony előtt volt pár nagyon szeretném játék,de szépen elmagyaráztam majd a télapó meg a Jézuska hoz ajándékba,ezt most mi nem vihetjük haza.Nagyon el lehet rontani egy gyereket ha mindent megadsz neki amiért nyávog.ha megteheted akkor is.
2011. nov. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Valóban helytelen lenne,jól gondolod.

Nálunk a gyerek is turkálóból öltözik,mert erre telik,ráadásul az új ruhaneműk /már a kínai sem olcsó/egy része bőrön keresztül felszívódó méreganyagokkal ajándékoz meg...

Ezen kívül annyi haszontalan dolog csábítja őket...

Én a tiszta levegőt,az időmet,a szeretetemet, a közös tevékenységeket értékesebbnek tartom.

2011. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megadhatnám neki, viszont nem szeretnék elkényeztetett kamaszt/felnőttet nevelni belőle. Következetesen nevelem.
2011. nov. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ruhákból és ételből csakis minőségit veszek neki (nem cukros löttyöket, nem kólát, egyebek...), persze csokit ehet, de nem mindennap töménytelen mennyiséget. Játékot szokott alkalmon kívül is kapni, ha úgy van, de ha kiveri a balhét érte, akkor semmiképpen!! Csak, ha megbeszéltük szépen, és meg is szoktam lepni, apróságokkal, ha ügyes volt vmilyen szituban...
2011. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Alkalom nélkül is kap apróságokat (zacskós póni 600-800 ft), de nem mindig. Ha nagyon oda van vmi drága játékért azt megkapja szülinapjára, vagy karácsonyra.

Chipset, üdítőt néha-néha, csokit elég rendszeresen, csak jó minőségűt.

Az öltözködés: imádok turkálóban vásárolni, nagyon sok cucca onnan van. Ha ott nem találok vmit, akkor veszem meg üzletben, a cipő persze kivétel, abból csak újat kap.

Nincs elkényeztetve, de ha apukán múlna... Komolyan, rosszabb, mint a gyerek:)

2011. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem!

A nagyobbik fiam most kezdte a sulit,bizonyos számú piros pontokért jár valami apró ajándék.Ha nem jól viselkedik a suliban,akkor kedvezmény megvonás is jár(nincs mese nézés,vagy nem játszhat a számítógépen)

A pici bölcsis,neki külön nem is veszünk semmit csak alkalmakra(szülinap,karácsony),mert csak a tesó játékaival játszik.

Szerencsére nem is követelőzőek:)!

2011. nov. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
jól mondják az előttem lévők, nem szabad mindent megvenni, amiért nyávog. A kisfiam a boltban a kasszánál állva csak a Kinder tojásért szokott könyörögni, néha megveszem neki, mert szeretem őt, és örülök, ha örül neki. Azt sem díjazom, hogy azért tanuljon jól és hozzon piros pontokat, mert akkor ajándékot kap (ahogy írta valaki előttem), mert ez így nem motiválja szellemileg, csak anyagilag, és az sem jó, ha minden vackot megveszel neki csak azért, mert ránézett. Nehéz az arany középutat megtalálni, de ez jön az anyasággal:)
2011. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!