Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítottad meg a gyermeke...

Hogy tanítottad meg a gyermekednek azt, hogy ne pakoljon mindent ki/le, és ne dobáljon mindent szét?

Figyelt kérdés
Nálunk most kezdődik, egyre több dolgot elér, levesz, kivesz, eldob. Nem érdekli, ha azt mondom: nem szabad. Te hogy oldottad meg?
2011. febr. 8. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázok, visszateszem helyére, illetve most már ő visszapakolja, ha szépen megkérem rá:-))

Ami nem "gyerekálló", azt olyan helyre tettem, amit nem ér el.

Ez egy ilyen időszak:-))

2011. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

ez a fejlődésével jár, ebből tanul. eszembe sem jutott mondani neki, hogy nem szabad. a pihenőszékét teleraktam játékokkal, onnan pakolt ki-be. majd a szekrényből a ruhákat is, természetesen volt olyan fiók, ahol nem neki való dolgok voltak, azt mondtam, hogy nem szabad, szépen meg is érti, abbahagyja, de előfordul, hogy 2-3 nap múlva ismét próbálkozik. akkor ismét elmondom, hogy azt nem szabad. a fürdőbe is és a konyhába is tettem neki az alsó polcokra játékokat, azokat pakolgathatja. ami nagyon veszélyes, azokat a szekrényeket bezártam ragasztószalaggal, a gyógyszereket, vegyszereket természetesen számára elérhetetlen helyre tettem.

feleseleges és nem is szabad mindent tiltani, hisz úgy a gyerek soha nem fog egyedül eljátszani, nem lesz elég bátor új dolgokat felfedezni. kordában kell tartani és bababaráttá tenni a felfedezőutat.

2011. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ami veszélyes vagy törékeny magasra pakoltam. Egy-két alsó fiókot direkt olyan dolgokkal pakoltam meg, ami nem az ő játéka, de nyugodtan pakolászhatja.
2011. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem azzal nem érsz el semmit,m ha csakm ondod hogy nem szabad. pont nem érdekli, hogy ne használjak erősebb kifejezést. :)

amit nem szerettem volna nagyon, hogy pakoljon, azt elraktam olyan helyre. ha pl kipakolta a pelenkákat, akkor adtam neki 3-4 darabot, hogy azzal játszhat, a többi tabu. elvittem mindig az adott helyszínről. voltak dobozok, amiket pakolhatott,m eg az egyik szekrény a konyhéban, a többi tabu. ha odament, mindig elhoztam, ha kellett sokszor, és mondtam neki, hogy tudod édesem, azt neked nem szabad, mert abban törékenyek vannak, meg fémek amik ráesnek a kis lábadra, és fájni fog, itt van a te szekrényed, itt műanyag van, itt pkaolhatsz. stb stb stb.

azonkívül sokat játszottunk pakolósat, kis dolgokat kellett dobozba szedni, üvegbe stb, ezt nagyon szerette, gombot, kavicsot, csipeszt, akármit, szerencéssre nagyon hamar kinőtte a mindent szájba vevős korszakot.

én így csináltam, és szerencsére ő hamar megértette, mi a páyla.

2011. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy megtanulják...:)
2011. febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!