Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha fizetős lesz a bölcsőde...

Ha fizetős lesz a bölcsőde visszamentek akkor is dolgozni?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy a helyi bölcsődéből 84 gyerekből csak 20 maradhatna ingyenes, a többieknek fizetni kéne jövő évtől. Havi max. 20 ezer Ft-ot. Hát, aki minimálbért keres, annak már tényleg nem lesz érdemes visszamenni dolgozni. Nem gondolják, hogy ezzel nem éppen a gyermekvállalási kedvet növelik? Mindig sírnak, hogy nincs elég gyerek, meg hogy családbarát politika. Nesze neked.

Azt mondják, hogy 3 gyerekes családnak nem kéne, meg ha nincs jövedelem. Ha nincs jövedelem, nincs munkahely sem, akkor meg fel sem veszik a bölcsibe, nem?


2011. nov. 22. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk Szerbiába is fiztős sajnos!15 000ft kb.egy hónapban!

Itt csak az egyedülálló szülő nem fizet!A fizetések meg amúgy a béka segge alatt..

2011. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem épp most mondták, hogy max. 4 órásban vesznek vissza, de ha lejárt a védettség, akkor hello.
2011. nov. 22. 12:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak annak lesz fizetős ha jól hallottam aki amúgy is megengedheti magának teháét jövedelemhez lesz kötve.Szerintem nagyon sokan nem esnek majd bele a fieztősbe,remélem:)Ilyen fizetések mellett mint a mi itt van meg pláne nem!
2011. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem az aggaszt, hogy nincs férőhely a bölcsibe...

Örülnék, ha biztosan vissza tudnék menni dolgozni, és el tudnám helyezni valahová a lányom, de hát nálunk mindössze 12 férőhelyes a bölcsi! (30ezres városban!)

Úgyhogy fizetős lenne vagy sem, örülnék ha lenne egyáltalán lehetőség.

Amúgy igen, szar a rendszer, és semmi sem kedvez a gyerekvállalásnak. De ez sajnos mindig így volt és így is lesz.

2011. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csak annak lesz fizetés akiknél az egy főre jutó kereset meghaladja a 100.000.-ét.


amúgy én ezt annyira nem értem, kedves kérdező, nekd most ingyen jár bölcsibe a gyereked???? mert az enyém rohadtul nem!!! már bocs, hogy ezt mondom, de az, hogy jövőre 20.000.- lesz az meg se fog kottyanni, mert kb. havi 2000.-rel lesz több. gondolom akkor nem kell jövőre fizetni a kaját, meg a többit.

most havi 13.000-15.000 nekünk és ehhez jön még a pelus, tisztasági csomag és a szülőknek kell vinni a gyümölcsöt. ez olyan havi 18.000.-ra jön ki.


tényleg nem értem, másik ingyen kapják a kaját, gyümölcsöt, pelust, stb? vagy ezen felül kell majd még 20.000.-et fizetni? mert ha igen akkor nyilván nem megyek dolgozni!

2011. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap néztem az m2-n a parlamenti közvetítést. A családbarát politikáról csak annyit, hogy az egyik kormánypárti politikusNŐnk közölte, hogy ha otthon van az anya, akkor sokkal olcsóbb az élet, mert pl. főz minden nap. És különben is, nem kötelező visszamenni 3 éves korig dolgozni.

Nálunk én örülnék ha egyáltalán lenne bölcsi, még mindig jobb a 20eFt, mint magánbölcsi vagy csana a többszöröséért.

Nem mindenki pusztán az anyagiak miatt megy vissza dolgozni, hanem egész egyszerűen közlik a munkáltatók, hogy vagy most jössz vissza, vagy soha. Ez van. Két kisgyerekes barátnőmnek is kerek-perec közölték ezt. És nem volt választás. Az egyik csemete ment állami bölcsibe, a másikra pedig hol apa, hol a nagynéni, hol a szomszéd néni vigyáz, mert olyan településen laknak, ahol egyáltalán nincs bölcsőde...

2011. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a kaján felül lesz ennyi. A magánbölcsi nálunk most 25 ezer Ft. Aztán azt elfelejtették közölni, hogy ja, plusz kaja. Így már 40. Először azt mondták, hogy 100 e Ft feletti egy főre jutó jövedelműeknek, de most nem azt hallottam. Hanem azt, hogy 3 gyerekeseknek, ha nincs jövedelme a családnak, vagy fogyatékos gyerek van a családban. A 84 gyerekből (amit fent írtam) nem hiszem, hogy 64-nek olyan jó lenne az anyagi helyzete.

Hát, én akkor is fogok főzni, ha dolgozom, gondolom az illető hölgy étteremben ebédel minden nap. Ő megteheti.

2011. nov. 22. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!