Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom ma nagyon sírt reggel,...

Lányom ma nagyon sírt reggel, hogy nem akar oviba menni, mert őt nem szereti az óvó néni. Hogy kezelnétek ezt?

Figyelt kérdés
Még soha nem volt ilyen, nagyon szeretett oviba járni. De tegnap hisztizett, és az óvó néni kiosztotta. Ezt valahogy nem tudja feldolgozni. Pedig mondtam neki, hogyha az óvó néni egyszer nem neki ad igazat, attól még szereti őt. Valami játékon vesztek össze egy másik kisgyerekkel, és az óvó néni végül eltette a játékot, és nem játszhattak vele. Nem tudtam még beszélni az óvónővel, csak a kolléganővel. De a lányom az oviban is sírt, nagyon kis érzékeny. Olyan rosszul éreztem ma magam, mert én még otthon vagyok a kicsivel, és nagyon mondta, hogy otthona szeretne maradni. Végül mondta, hogy menjek érte előbb. 3-ra mentem, egyébként 4-re szoktam.
2011. nov. 22. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogyan, rengeteg ilyen lesz még. El kell neki magyarázni, mint ahogy tetted is, hogy nem mindig az van, amit ő akar, és attól hogy rászólnak, még szeretik. Ez csak szimpla hiszti volt.
2011. nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az elottem szólonak!!!
2011. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De már 4 hónapja jár, és még nem volt ilyen. Sőt, mindig mondja az óvó néni, hogy megy oda hozzá, és mondja, hogy szeretlek óvó néni. Most ezen nagyon meglepődtem.
2011. nov. 22. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:
A kislányod nagyon érzékeny. Van ilyen, én nem gondolom, hogy hisztis lenne. Az én kislányom sokáig, ha ráripakodtam valamiért, mindig azt kérdezte, hogy "akkor most már nem is szeretsz?" 100x el kellett neki mondani, hogy attól, mert rászólok, ha rosszat csinált, attól még szeretem, és hogy nem tudna olyat tenni, ami miatt én ne szeretném. Menj oda az óvónőhöz, és kérd meg, hogy mondja el neki, hogy nem azért vette el a játékot, mert nem szereti, hanem azért, mert veszekedett és azt nem szabad. Ne érezd magad rosszul, ha otthon engedted volna maradni, lehet, hogy azt erősítetted volna benne, hogy te is azt gondolod, az óvónéni nem szereti. Magyarázd el, hogy rosszul gondolja. Remélem, hamar rájön, hogy tévedett.
2011. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az lehetett a baj, hogy nagyon szereti az óvónénit és meg akar neki felelni és azt hiszi most csalódást okozott az óvó néninek. És szégyelli magát.

Nálunk az vált be, odamentünk ketten az óvó nénihez, én bocsánatot kértem a fiam nevében a nem megfelelő viselkedésért és elmondtam megbeszéltük otthon a dolgot, óvó néni meg megpuszilgatta és meg is nyugodott.

2011. nov. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A helyedben mindenkeppen beszelnek az ovonövel, hiszen , mint irtad koräbban nem volt ilyen. Lehet hogy törtent vmi, amit a gyerek esetleg felreertett, vagy megbäntodott rajta. Egy kicsi gyerek ok nelkül nem taläl ilyet ki.
2011. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ok. vegigolvastam rendesen. (Elsöre csak a fö kerdest... Bocs.) Toväbbra is fenn tartom, hogy beszelj az ovonövel! Nem azt mondom, hogy nem lehet a gyerekre räszolni, de ha ez nyomott hagyott benne, akkor vloszinü a stilus vagy a hangnem nem megfelelö volt a pedagogus reszeröl! Ne hagyd!
2011. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!