Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gondozók hozzáállása miatt...

A gondozók hozzáállása miatt sír a bölcsibe egész nap?

Figyelt kérdés
Kislányom 3hete bölcsis.Első héten vidáman ment,csak pár órát volt.Aztán fokozatosan rosszabb a helyzet.Most ott tartunk,hogy a kezemből sírva veszik el és egész nap sírdogál anya után.Ma mentem érte és a gondozó kérdezte,hogy a kislányom tud-e egyedül enni és inni,mert nem hajlandó.Tud-e mást is mondani a nem-en kivül.Holott itthon egyedül iszik,próbál egyedül enni és tisztán beszél,nagyon sok éneket,mondókát mond.Úgy nézett ki a helyzet,hogy nem mondok nekik igazat...Sírva jöttem haza,pedig eddig tartottam nagyon magam.
2011. nov. 23. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész Neked szól.

Most jött rá, hogy ez végleges. Ez nem csak egy játszóház, ahová csak egy kicsit megy, hanem menni kell, ha akarja, ha nem.

A gondozónénik pedig szerintem nem akartak rosszat, csak kérdezték, mert ugye "sztrájkol" a kicsit, és így tudják, hogy nem kell erőltetni, nem kell megetetni és valószínűleg megpróbálnak valami mást kitalálni.

Te pedig a kicsi előtt soha ne mutasd, hogy bizonytalan vagy a bölcsivel kapcsolatban, vagy a gondozókkal kapcsolatban. Neked azt kell biztosítanod, hogy bízol bennük, hogy ott jó helyen van, és hogy sok mindent meg fog tanulni. Kérdezgesd finoma, hogy mit csinálnak, de ha látod, hogy nem akar válaszolni, akkor hagyd, majd megnyílik magától. Az első időkben, amikor vele vagy, akkor játszatok sokat, ne foglalkozz a háztartással csak vele, vegyél neki könyveket, amiben a szereplő oviba meg, vagy játszátok el a babáival állataival, hogy mit csinálnak a bölcsiben.


Remélem tudtam segíteni.

2011. nov. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

szia

szerintem a gondozónőkön nagyon sok múlik. Én átkérném a gyereket egy másik csoportba. Vagy ha nem lehetséges egy másik közeli bölcsibe.

Az én fiam második hete jár, de szívesen megy, és jól is érzi ott magát. PÉnteken már benn aludt, és mindent megeszik. Nagy ujdonság neki, h máshol is kap enni. 20 hónapos

2011. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon sokat árthatsz a gyereknek, ha ilyen környezetben hagyod! Ha nincs lehetőséged otthon maradni vele, akkor próbálj másik intézményt, családi napközit, bármi egyéb megoldást találni, mert ez így egyikőtöknek sem jó.

Esetleg keress olyan anyukát, aki egy kis pénzért szívesen vállalna saját hasonló korú gyereke mellett még egyet, jó megoldás lehet. Nem tudhatom, milyenek a lehetőségeid, azokat csak te ismered, de zongorázd végig az összeset, hátha tudsz jobbat találni, mint a bölcsi.

2011. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3 hete bolcsis!! Hogyne sirna?? Meg nekunk felnotteknek is nehez megszokni egy uj munkahelyet, beilleszkedni, megtalani azokat a kolegakat akikel megtalajuk az oszhangot, megszokni egy csomo mindent. Nem akarok senkit megbantani de ezt nem lehet elvarni egy gyerektol sem, hgoy 3 het alatt teljesen megszokja es boldogan menjen. Tudom a kivetel mindig erositi a szabalyt de hidd el nem ok vannak tobbsegben. Rengeteg gyerek akkar bolcsis, akkar ovodas sir es megijed az uj helyzettol mert ki lett szakitva a megszokott kornyezetbol, o volt a kozpontba, nem kellett mashoz alkalmazkodnia hanem a legtobb esetben ohozza alkalmazkodtak a szulok, testverek stb. Ugyen mar nem lesz ettol lelkiserult, ez az elet rendje. Ennyire nem kell tuldramatizalni. Megszokas kerdese az egesz. Az ne kisfiam sem mindig orul a mai napig pedig mar lassan 1 eve jar. Attol fugg milyen kedve van. Tegnap reggel eppen nem volt kedve aztan delutan 3-kor meg nem akart hazajonni azert sirt. :) Ne aggodj megszokja majd csak nem kell tolle sokat elvarni, foleg nem azt, hogy egyedul egyen, igyon stb. A gondozok igazan rajohetnenek arra, hogy ez lehet figyelem eltereles is, hgoy vele foglalkozzanak, etessek es o legyen a kozpontba. A fiamnal is ez volt, nem evett ha nem etettek. Pedig itthon mar evett egyedul regota. :) Aztan egyszercsak megtort a jeg. De nallunk emiatt nem akadtak ki egyaltalan es nagyon megertok voltak. Kitartast nektek!!!
2011. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos beigazolódott a gyanúm,mert megemlítettem másnap a gondozó néniknek,hogy rosszul esett,amikor gúnyosan szólt,holott semmi oka nem volt rá....Másnap a kislányomnak nagyon szupi napja volt,nem volt semmi sírás,még a terembe is behívtak,hogy nézzem meg az ágyát.Kíváncsi leszek a héten mi lesz.Amúgy azt gondolom ha nekem így szólt ok nélkül,akkor a gyerekemet hogyan bízhatnám rá bizalommal.És kiderült,hogy másnak is(lányos anyuka volt)problémája volt ezzel a gondozóval....Most türelmesen várom,hogy a héten mi lesz.De rájöttem,hogy sokban függ a gyerek hangulata a gondozók türelmétől,és ez független a beszoktatástól.
2011. nov. 27. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!