Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felvették a lányomat bölcsibe....

Felvették a lányomat bölcsibe. Januártól kezdi. Viszont márciusban jön a tesó. Ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Márciusban születik meg a kistesó, viszont mi ennek ellenére szeretnék a lányomat beadni a bölcsibe, mert itthonról dolgozni fogok, megbízási alapon a férjem nevén, mert nagyon kell a pénz, mert különben nem tudjuk fizetni a hitelt, viszont a lányom mellett képtelenség dolgozni, ha még a tesó is ott lesz. A bölcsiből nem dobják ki azt mondta az igazgató, mert még nincs erre törvény. Tudom nem szép dolog, de nem tudok mit tenni. Volt valaki hasonló helyzetben?
2011. nov. 22. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi nagyvárosban lakunk, két hónapos volt a kicsi, mikor az akkor 2 évesemet beírattuk bölcsibe, munkáltatói nélkül, hiszen itthon voltam. Kellett vinni igazolást a gyerekorvostól hogy a gyerek fejlődése érdekében indokolt a bölcsi, és mivel volt férőhely így fel tudták venni. Az más kérdés, hogy 2*2 hét alatt az addig mindig egészséges gyerekem 3 tüdőgyulladást nyalt be, az utolsónál úgy lefertőzte az akkor 4 hónapost, hogy asztmatikus fulladással kórházba került, 12 napig voltunk bent. Utána már nem járt bölcsibe. Most szeptemberben kezdte az ovit, azóta néha taknyos, de szerencsére a mostmár 14 hós lányom nem kapja el.
2011. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd a te dolgod mit,hogy csinálsz.Meg az anyagiak is közbeszólnak,de készülj,hogy a nagyobbik viselkedés zavaros lehet mert azt hiszi őt elküldöd otthonról.

Dolgotam bölcsibe családoknál,de sajnos a nagyobbik is kicsi még nem fogja megérteni az ész érveket.Azt fogja gondolnia kistesó miatt van "kidobva" otthonról.Jönnek az átalvatlan éjszakák,a sorozatos hisztik stb.

2011. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerencsére csak délelőttre is beveszik, ami azt jelenti, hogy bent lesz 9-12-ig. Nagyi megy érte. Már januárban kezdem a beszoktatást, mert akkor még nem lesz itthon a pici, és pontosan ezért kezdem minél előbb, hogy ne érezze kidobva magát a lányom, és erről szó sem lesz, mert ha nem megy majd neki a dolog, azonnal kiveszem, vagyis nem fog bejárni. viszont ha nem adom be a másik gondunk az ovi lesz, mert itt úgy működik, hogy nem adom be bölcsibe, akkor 4 évesen!!! mehet csak oviba,mert ott akkora a túljelentkezés. Ez nekünk viszont már nagyon necces lesz, mert nekem muszáj dolgoznom előbb, mert kenyérre kell, nem játékokra.
2011. nov. 22. 13:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló még annyit szeretnék kérdezni, hogy nem viselte meg a nagyot, hogy bölcsis lett? mert én úgy gondolom, ha jól érzi magát a gyerek abban a környezetben akkor nem lesz ilyen gond, de ha nem jó neki ott, akkor persze kiveszem.
2011. nov. 22. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

De nagyon megvisele, és engem is. Azóta is (egy éve volt) bánom hogy így döntöttem. A beszoktatásnál amíg ott voltam nem volt gond, még az ott alvás is zökkenőmentes volt. Hanem mikor már nem maradtam vele ott, na akkor aztán jött a sírás, üvöltés, toporzékolás, ajtón ki akart szökni. De ezeket nekem nem mondták, csak a kolleganőm huga utánaunk szoktatta be a fiát és tőle tudtam meg. Ha nekem erről szólnak azonnal kiveszem, hiszen itthon voltam. De náluk ez még a belefér kategória.

Azóta is ha megkérdezed tőle hogy voltál bölcsis, milyen volt? azt mondja: nagyon sírtam mert anyát akartam. :-(

Az ovinál egy könnyet sem ejtett, 3-ra megyek érte, szívesen jár, mostanra érett meg az elszakadás.

2011. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

bocs, hogy offolok, mi most kezdtük a beszoktatást és azon agyalunk párommal, hogy lehetne megoldani, hogy mégse menjen bölcsibe. ha már nagyi ilyen rendes, hogy értemenne, nem vinné el napi 3 órára?


számomra sokkoló ami a bölcsiben van, egyáltalán nem az a kép fogadott amit vártam. ott ül a sok szomorú gyerek, némelyik játszik, de nem a másikkal, csak is egyedül, persze mindenkinek a másik kell így megy a balhé de senki nem megy oda segíteni nekik megoldani a konfliktus helyzetet. 10-12 gyerekre van 2 dada. ezek mind 2-3 évesek, tehát mindig mind a 10-12 gyereknek van valami nyűgje de a dadáknak igazán csak arra van idejük, hogy segítsenek pisilni/kakilni, pelust cseréljenek, majd jn az etetés, fektetés és kezdődik minden elölről.

semmi mondókázás, énekelés, tök jó programok, csak a "szabad foglalkozás" van :(((

lehet más bölcsi nem ilyen, de én nem szívesen adom be a fiam még 3 órára sem :(

2011. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsónak nem akarlak elkeseríteni de az ovis kiscsoportban is inkább egymás mellett játszanak és ott (nálunk) 28 gyerek van 2 ovonő (egy délelőtt egy du.) és egy-egy dadus.
2011. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem keserítesz el :( már elvagyok... de nálunk mondjuk más az ovi, már voltunk ott és az ablakoból pont rálátok, sok foglalkozás van, mondókázás, közös táncolás, tornázás, gyöngyfűzés és sorolhatnám. nekem ez hiányzik igazán a bölcsiből :(
2011. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Mondjuk a kérdésemre nem kaptam választ, hogy kidobhatják-e a bölcsiből, de hasznos dolgokat írtatok. A lelki részére oda fogok nagyon figyelni, de úgy érzem, hogy a lányommal nem lesz gond, inkább velem:(( Én nem tudom feldolgozni majd a hiányát délelőtt, Ő szeret társaságban lenni, és nagyon szimpik voltak a nevelőnők is. A másik, hogy a kerület egyik legjobb bölcsije, sokan dicsérik, és csak rébuszokban beszélnek, mert annyira odafigyelnek minden apróságra, remélem amit láttam a mai napon az máskor is úgy működik, mert mindennel nagyon meg voltam elégedve. Gondolok ilyenekre, hogy odamentek a gyerekek valamivel és kaptak választ, illetve, ha valaki mondjuk valamit az orrába akart dugni észrevették és nem elmentek mellette. Olvastak és énekeltek. Egyik kislány mondta, hogy legyen ma ének a zene helyett, tehát zenét is hallgatnak ezek szerint. :) Nyáron szülőkkel együtt van grillezés a kertben és ami még nagyon tetszett, hogy saját konyhájuk van, tehát ott főznek helyben, ezért minden héten jár arra az ÁNTSZ:)
2011. nov. 22. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!