Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor elviszitek a gyereket...

Mikor elviszitek a gyereket bölcsibe, és még nem dolgoztok, hogy telnek a napok a gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Az enyém bölcsibe jár, 3 éves lesz december közepén. Nekem nagyon rosszul telik, ha nem megyek sehova, csak itthon tengek-lengek... (Dolgozni valószínűleg február végén fogok, ha letelik a felgyűlt szabadságom).


Ok, persze főzök, meg takarítok, de nem lelkesen, csak gépiesen. Nincs kedvem semmihez, üres a lakás.. ez normális érzés szerintetek, vagy kezdek depressziós lenni?


2011. nov. 22. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem, minek kell bölcsibe adni agyereket, ha amúgy otthon tudnál lenni vele?Szerintem neki is jobb lenne, ha az anyukájával lehetne, nem bölcsödében, idegenek között.Aztán jön az óvoda, iskola, megint csak nem lehet veled.Ki kellene használni ezt az időt.Amúgy igen, természetes érzés.Végül is, jobb esetben, magunknak szüljük a gyereket, nem a bölcsis néninek.

Az én fejemben az szokott megfordulni, hogy minek otthon, minek család, ha a felnőttek a munkahelyen, a gyerekek bölcsödében, óvodában, iskolában rohadnak szegények reggeltől estelig?Az ember lassan csak aludni jár haza?!

2011. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam, februártól megyek vissza dolgozni, december közepén lejár a gyesem. Szerinted 0 Ft-ból meg tudunk élni?


Köszi a jóindulatú hozzászólást!

2011. nov. 22. 11:11
 3/15 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem egy 1-2 éves gyerekről van szó, hanem egy OVODÁS KORÚ-ról.
2011. nov. 22. 11:11
 4/15 A kérdező kommentje:

Hagyd csak, 2. nem kell az ilyenekkel foglakozni. Csak nem tudom, miért mindig ezek találnak meg elsőként a válaszaikkel, amikor normális kérdést teszek fel.


Köszi a válaszod. Igazából arra lennék kíváncsi, mások mit csinálnak ebben a "holtidőben" amikor a gyerek már jár közösségbe (ahova amúgy imád járni) anyuka viszont még nem dolgozik... Én dolgoztam volna már mostantól, de a főnököm ragaszkodott hozzá, hogy a gyes után vegyem ki a szabijaimat és utána.

2011. nov. 22. 11:17
 5/15 anonim ***** válasza:
A főnököd sztem azért csinálta így, (hogy ne dolgozhass előbb) mert akkor munkaszerződést kellett volna veled módosítania 6 órásra. Tod, gyes alatt csak 6 órában lehet visszamenni.
2011. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonlóképpen telnek a napok. Nekem az a különbség, hogy ikreim vannak így még egy darabig nem is fogok tudni visszamenni dolgozni, hisz egyszer az egyik beteg másszor a másik, így nincs az a munkahely ahol alkalmaznának! Férjem cégéhez megyek be segíteni néha, januártól majd állandóra, csak ott nézik jó szemmel ha nem megyek :)Egylbként pedig csinálj meg olyan dolgokat amiket gyerek mellett nem tudsz. Fűggönymosás, szekrény pakolás...mittomén olyan dolgok amiket egyébként nem szoktál gyakran. vagy főzz előre dolgokat, beteszed a fagyóba és előveszed csak ha szükség van rá. Ilyeneket! Egyébként meg jön a karácsony olyan hangulatos a város meg az áruházak, menj egy kicsit nézelődni! :)
2011. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"A főnököd sztem azért csinálta így, (hogy ne dolgozhass előbb) mert akkor munkaszerződést kellett volna veled módosítania 6 órásra. Tod, gyes alatt csak 6 órában lehet visszamenni."


Igen ez logikus lenne, de igazából az van, hogy aki a helyemen van most, még szeretett volna maradni két hónapot, (meghosszabbították a szerződését) nekem pedig azt mondták, vegyem ki a szabijaimat, így mindenki jól jár. Ezzel nincs is semmi baj.

2011. nov. 22. 11:28
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat. Igazából a nem normálisakat is... végül is éld ki nyugodtan itt a frusztrációdat, engem nem zavar.. :)) Ásó rácsap, továbbmegy, igaza van valemelyik válaszolónak.


Igen, UNATKOZOM itthon, pont ezért tettem fel a kérdést, hogy kinek hogy telik, mit csinál! Szekrény pakolás, függöny mosás kész. Ezeket folyamatosan szoktam csinálni, nem halmozódik fel. Sőt, képzeljétek, már az ebédet is megfőztem, miután hazajöttem a bölcsiből! :))


Ez az áruházas nézelődés nem rossz. Tényleg, majd összeírom kinek mit szeretnénk karácsonyra. Hát csak eltelik ez az idő is valahogy.

2011. nov. 22. 11:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én közben rájöttem hogy ezek a beszólogatósok irigyek rád! :D Na akkor hadd főjenek a levükben.
2011. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ikres anyuka, majd lesz ez jobb is, ha nagyobbak lesznek a kicsik! De jó Nektek, hogy rögtön két gyerek egyszerre. Én is szerettem volna ikreket nagyon. :)


Most megyek, mert egy volt kolléganőm hívott, hogy uszodába megy, és van-e kedvem vele menni. Van, ugyhogy szép napot mindenkinek!

2011. nov. 22. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!