Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fityma letapadás megszüntetése...

Fityma letapadás megszüntetése után meddig fáj és duzzadt a kuki? Mivel kentétek vagy kezeltétek?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiamnak tegnap gyereksebészeten megszüntették a letapadását. Nagyon fáj neki, meg van duzzadva, nehezen pisil. Ha már hozzáérek akkor sír, hátrahúzni nem tudom a duzzanat miatt, pedig szerintem nem ártana lemosni és bekenni valamivel. A neten bepantent javasolnak gyulladáscsökkentőnek és vaselines krémet a visszatapadás megelőzésére.

Akinek volt hasonló beavatkozás hogyan kezelte?

Mikorra múlt el a fájdalom és duzzanat?

Nekünk a doki semmit nem mondott:-(((


2011. nov. 24. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Betadine kenőccsel kellett kenni, de sajnos ahhoz hátra kell húzni. Kegyetlen volt az első 3 nap. Amikor már nem volt rajta friss vér, úgy nagyjából másnap este, akkor kamillázhattam neki.

Muszáj lesz lefognod és kenni, mert sajnos visszatapadhat és el is fertőződhet. 3 nap után már könnyebb volt. Fürdésnél nem engedte nekünk, hogy hozzáérjünk, de szerencsére megértette hogy muszáj, így magának húzta hátra.

2 hét múlva vissza kellett menni kontrollra ott sem engedte senkinek, de teljesen hátrahúzta magának és megtudta a doki nézni.

Sokat kell neki beszélni a fontosságáról és meg fogja érteni, hogy ha nem működik együtt veled akkor mégegyszer menni kell a dokibácsihoz. Persze sírni fog, hisz rettentően fáj.

az én fiamnak 3 éves szülinapja előtt 4 hónappal csinálták mert sajnos begyűlt alatta :(

Kitartás azt mondom, nagyon nehéz időszak.

2011. nov. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2011. nov. 24. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Kamillás vízbe fürdesd, és szépen helyre fog jönni!
2011. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3 nap volt csak kínlódás, a 4 napra már kutya baja sem volt.

Nekünk a kamillás fürdőt mondta a doki, semmi kenegetést.

2011. nov. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy kérdezek, de szobatiszta már a kisfiad? Mi pont tegnap jártunk urológusnál, mert le van tapadva, de begyulladt, és majd a háziorvos dönti el, mi lesz később. Nekünk kamilla teás lemosást és tetrán kenőcsöt írt. Kapott érzéstelenítőt, hogy zajlott? Köszi
2011. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen szobatiszta, úgy tudom ez miatt szokták megvárni a 3 éves életkort és csak utána csinálják meg a beavatkozást.


Érzéstelenítő krémmel kenték be, majd várni kellett 20-25 percet míg hat. Utána fél perc alatt valamilyen krém segítségével csinálta a doki, a férjem fogta én nem bírtam nézni. Nem sokkal utána miután kiment az érzéstelenítés sírt, hogy fáj neki és nehezen ment a pisilés. Adtunk neki nurofent így jól aludt, de reggel is fájt és még jobban duzzadt volt mint tegnap. A duzzanat miatt ijedtem meg nehogy begyulladjon és írtam ki a kérdést.

Felhívtam délelőtt a körzeti rendelőt, azt mondták kamillás ülőfürdőt csináljak neki és ha holnap délután is nagyon duzzadt és nagyon fáj vigyük el és megnézi a doktornő.

Bízom a javulásban..

2011. nov. 24. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ. Akkor mi még várunk, mert nem szobatiszta. Jobbulást kívánok Neki!
2011. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Legalább négyéves korig ne is próbáljuk a gyereknek visszahúzni a fitymáját, de lehet, hogy csak jóval később fog sikerülni.


Elizabeth Fenwick a "A kismamák nagykönyve" című

könyvben a 225. oldalon a "Fiúk genitális panaszai" címszó alatt ezt írja:

"Hogyan előzhetjük meg a gyulladást?

Ne próbáljuk visszahúzni a kisfiú fitymáját - ez csak akkor fog menni, ha már legalább négyéves. Ha erőltetjük, magunk okozhatjuk a gyulladást."

2012. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!