Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tanult meg a gyereked...

Mikor tanult meg a gyereked orrot fújni?

Figyelt kérdés
Az én lányom nemrég lett 2 éves, de még nem tudja kifújni az orrát. Sokszor mutatom neki, hogy hogyan kell, de mindig a száján fújja a levegőt. Milyen módszerrel lehetne neki megtanítani? Köszi a válaszokat.
2011. nov. 25. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Enyém nemrég óta tudja, januárban lesz 3 éves. Egyszer nagyon mérgesen rászóltam, hogy "Mérgesen fújjad"... és ettől úgy megijedt, hogy ijedtében fújt egyet, azóta tudja, hogy kell fújni. De még porhzsívózom is neki, mert nem tudja rendesen (teljesen) kifújni.


Amúgy az enyémnél kisebbek a bölcsiben már ki tudják fújni, ugyhogy biztos van valami más jobb módszer is rá. :)

2011. nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


ezt a kérdést én írtam ki pár hete :)

2011. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom, már tavaly télen is ki tudta fújni. ha beteg azért ki szoktam porszívózni, még a z azért hatékonyabb.
2011. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25 hónaposan sikerült.Először zsepi nélkül próbálgattuk.
2011. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2 és fél éves volt amikor megtanulta.aztán mivel nem volt beteg jol el is felejtette:)most 3 éves és megfázott és nem tudta kifújni az orrát.de hála 1 nap alatt rá jött hogyan kell és simán nagyon tisztára kifúja.de ettől függetlenül kiszívom ha annyira beteg.
2011. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt még kétéves. Meg volt fázva éppen, és már akkora erő volt benne, hogy képtelen voltam lefogni az orrszíváshoz. Elkeseredésemben kitaláltam valamit.

Fogtam egy pingponglabdát, feltettem az asztalra, befogtam a számat a kezemmel, és az orromon kifújt levegővel mozgattam. Nagyon tetszett neki, naná, hogy ki akarta próbálni ő is. Azt ne tudd meg, hogy mi ment a játék közben (alig győztem az orrát törölni, és a látványt inkább ne részletezzük), de megérte. Azóta rendesen ki tudja fújni az orrát. Hála az égnek, zsepibe is:))

2011. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudja? hogy csinál a süni? mi így tanultuk meg? nem volt még " se
2011. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is "süni módszerrel" tanítgatom, és 21 hónaposom tudja is fújni. Persze még nem annyira, hogy ne kelljen mellé szívni, de azért tudja, hogy hogy kell fújni, szoktuk zsepibe gyakorolni.

A pingpong labdás ötlet is nagyon tetszik!

2011. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2 évesem ki tudja fujni de nem hatékonyan. A nagy is ilyenkor kezdte, de most 4,5 évesen jutott el oda, hogy nem kell szívni mellette. Ez kb az átlagos.
2011. nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A pingpongos nagyon jó módszer, mi ezt gyertyával csináltuk, de a pingpong veszélytelenebb. Hajrá, jó móka lesz! :-)
2011. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!