Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi most a jogszabály,3 évesen...

Mi most a jogszabály,3 évesen kötelező oviba adni a gyereket? Ha igen akkor lehet magánoviba is? Járhat magánoviba sulikezdésig?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fordítva van... Nem vagy köteles a 3 évesedet oviba adni, hanem ha Te szeretnéd oviztatni akkor kötelesek lesznek bevenni. Én így értelmeztem. Egyébként ez 2014. szeptemberében léphet majd életbe úhogy addig még akármi lehet. Természetesen nem kell államiba járnia, ha tudod fizetni magánba is járhat.
2011. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Akár magániskolába is sőt lehet magántanuló is.


A törvény fordítva teszi kötelezővé, ha egy 18 éves gyerek bemegy az iskolába, hogy kezdené az első osztályt, akkor kötelesek felvenni első osztályba a 6 évesek közé. 19 évesen már elküldhetik felnőtt oktatási intézménybe.

De neked járatnod nem kell.

2011. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!