Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy kötelező lesz az ovi 3 éves kortól?

Figyelt kérdés
Vajon lesznek kiskapuk? Én nem vagyok rászorulva, hogy járjon a lányom, szeretném ha 5éves koráig velünk lenne itthon, ahogy a nagyobb is, aki csak most kezdte az ovit, és példaértékű a fejlettsége. Az oviban hol lesz idejük a sok gyerekkel úgy foglalkozni, ahogy nekem itthon?
2011. nov. 6. 19:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
nyugi, eleve hely sincs annyi, hogy minden gyereket felvegyenek. Akinek kistesóval otthon van az anyja, azt szokták kérni, hogy délben vigye el a gyereket meg nyáron ne vigye.
2011. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Hidd el nagyon sok gyereknek jót tesz majd a 3 éves kortól kötelező óvoda

pl:

Minden nap kap meleg ételt!

Foglalkoznak a gyerekkel( tanulnak mondókát verset stb...)

Persze nem mindenkinek..

2011. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, lesznek kiskapuk, például, ha a gyerek háziorvosa ad egy igazolást, hogy a gyerek gyenge, vagy hajlamosabb a komoly megbetegedésekre, ezért javasolja, hogy még ne vegyék fel a közösségbe. Sajnos az én fiamnál ez a helyzet, azért tudom. Ha csak rátüsszent valaki, garantáltan minimum 2 hétig beteg. :(
2011. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém elmúlt 5 éves,de külön kérik,hogy ne vigyem lehetőleg,mert hiperaktív.
2011. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

sissy77 !

Ha még később is ennyire beteges lesz,akkor mi lesz,nem jár majd iskolába sem?


Azért kérdezem,mert a mi körzetiotvosunk az 5 éves fiamat nem engedi ezzel az indokkal közösségbe.

2011. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Valakinek valami úgysem lesz jó...

Én meg szeretném beadni, de nem veszik fel, mert nincs. Én nem tudok otthon maradni vele, nincs nagytesó, dolgozni akarok.

Úgyhogy bocsi, de inkább legyen kötelező, minthogy anyukák ne tudjanak elmenni dolgozni, és ne tudjanak megélni.


Amúgy meg évezredek kérdése úgy is, hogy ez a probléma megoldódjon, már ha valaha is megszavazzák, valaha is bevezetik. S kiskapuk meg mindig is vannak...

2011. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

*mert nincs hely

bocs kimarad a hely szó

2011. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem normális, egy 3 éves gyereknek szüksége van a közösségre, adhatod csak fél napra, vagy pár órára.
2011. nov. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Irreális, mert nagyon sok olyan család van, aki rászorulna az anyuka keresetére is, aki nem tud visszamenni dolgozni, mert a gyereket nem veszik be oviba/bölcsibe.

Emellett ha belegondolunk, régebben bevett szokás volt, hogy a gyerek sokáig otthon marad anyukával (ellesi a házimunka trükkjeit), és onnan kerül iskolába.

Az megint más kérdés, hogy minden gyerek más, a tesómat például 1,5 évesen bölcsibe kellett adni, mert annyira igényelte a "gyermektársaságot" az unokatesóm pedig még 4 évesen is elég nehezen szokott be az oviba.

2011. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Akkor miert nem olyan torveny lesz hogy kotelezo folvenni a gyereket az oviba, de nem kotelezo beadni...

En sem vagyok raszorulva, en sem akarom 3 evesen oviba adni, csak kesobb, mert kozosseg kell azert. Remelem, lesz kiskapu.

2011. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!