Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen evett úgy...

Mennyi idősen evett úgy levest a gyermeked, hogy nem borította magára a kanálból az ételt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
2 éves korától.
2011. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itt van a párom 3 és fél évese hétvégén, és hát ugye leves volt, de ahogy a szájához emeli a kanalat, azt vagy függőlegesbe állítja, vagy simán magára dönti. Én mondtam, hogy azért már ideje lenne megtanítani, meg mondogatni hogy kéne, de a párom leszólt, hogy a gyerek kicsi még, inkább megetette, de akkor az oviban mi van, ott nincs leves, vagy etetik őket? Vagy ha nem akarja megenni, hisztizni kezd, a sírásig hergelve magát, ha mondom hogy ne foglalkozzon vele, akkor meg leszól, inkább ad neki (egészséges, tartalmas ebéd helyett) csokipudingot...
2011. nov. 26. 14:08
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem etetik őket, maguk esznek az oviban és ilyen korban már az a normális. Nem hinném, hogy egy ilyen idős gyerek úgy tudná megenni a levest, hogy ne csöpögtesse le. Ahhoz még kicsi, nem annyira ügyes a kezük ilyen korban. Előkét kell elé rakni, közel húzni az asztalhoz, tálcán a tányér és így a legkisebb a takarítani való. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. nov. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de nem lecsöpögésről van szó, hanem kompletten magára borítja mindig, van a nyakában kendő, ami leér az ölébe, nem a foltok miatt aggódok.
2011. nov. 26. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ez segít: az én kisfiam mindjárt kétéves, és szépen eszi a levest egyedül.
2011. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nem lehet, hogy direkt borítja magára? Mert magára borítani azt nem szokta az én lányom, annyira már tudnia kellene önállóan enni.
2011. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem 1,5 éves a fiam, és 3 napja aránylag szépen eszi a levest, mert elmondtuk neki, hogy hajoljon a tányér fele, így nem kell a kanalat olyan sokáig "egyensúlyoznia". nem mondom, hogy töékletes, de már nem landol az egész az ölébe. esetleg próbáljátok ki. de mondjuk, mi mégetetőszékben eszünk, így jobban felé tud hajolni.
2011. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor mondd meg a párodnak, hogy a bölcsikben másfél éves kortól önállóan esznek a gyerekek /még a levest is!!/ 2 gondozó hogy tudna 12-14 gyereket megetetni? A fiam 2 éves, már mindent egyedül eszik, és már alig eszi le magát.

Nálunk ha nem eszik az ebédből, nem pótoljuk desszerttel, mert egyből hozzászoknak a gyerekek. Ha nem eszik, akkor megpróbáljuk később.

2011. nov. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én 2 évesem nem tudja szépen enni a levest :) sőt, a 3,5 éves unokatesó is kilöttyinti és "disznómód" eszi, persze ő már nem borítja magára :)

bölcsiben is és oviban is nagyon sűrű a leves.

de ha mindig megeteti a párod akkor soha nem fog megtanulni levest enni!

2011. nov. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!