Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kisgyereknek 1 cm es seb...

Ha kisgyereknek 1 cm es seb van a fején, mert a magára rántott egy kis szekrényt, hátul akkor bekell vinni varni, vagy elég ha bekötöm? Telefonon azt mondták hogy ahogy gondolom, de tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ahogy gondolod????


Vidd be természetesen !

ha nem is a kötözés miatt hanem hogy megnézzék jól van-e

attól hogy ma éppen jól lesz, az nem biztos hogy holnap is.

bár attól függ hogy nagyon vérzik -e.

legalább a házi gyerekorvoshoz vidd el !


te is megnyugszol meg a babádat is ellátják


de ez csak az én véleményem.

1,5 éves kislány anyuja

2011. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 cm-es sebet csak akkor varrnak, ha oltári mély, akkor viszont nem telefonálnál, hanem szaladnál a dokihoz, mert látszana.


Én az első ilyen balesetnél bevittem az ügyeletre. Mire beértem, már elállt a vérzés, közölték, hogy tök fölösleges volt, lemosták betadinnal, ragtapasszal összehúzták.

A másodiknál be se mentem, szépen leápoltam.

Hozzáteszem, mindkét eset koccanásos baleset volt a tesóval, szóval az agyrázkódás kapásból kizárható volt.

2011. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

Az első ilyen balesetnél először én is telefonáltam az ügyeletre és ugyanezt mondták nekem is: ahogy gondolja anyuka. Hát én gondoltam, de mint írtam, mire beértünk (8 km) már el is állt a vérzés.

2011. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
vidd dokihoz megnézi milyen mély a seb hacsak nem felületi seb mindenképp vidd
2011. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Itt ha jól értem azért csak egy szekrény esett a fejére ,akár mekkora méretű is!ha magasból esett rá gondolom tudod a szekrény súlya többszöröződik.Nem a seb miatt kell aggódni hanem az ütés miatt!Tompa sérülés nélküli ütés, és csattanás is okozhat agyi sérüléseket.Hidd el Te is megnyugszol és a picid is látja szakember!Biztos minden rendben lesz,jobbulást a kicsidnek!

ápolónő 2 gyermekes anyuka

2011. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!