Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis program. Túlreagálom?

Ovis program. Túlreagálom?

Figyelt kérdés

A kislányom vegyes csoportba jár, 3 éves, szeptemberben kezdte az óvodát. Múlt héten az óvónéni azzal fogadott, hogy a jövő héten (azaz most) kirándulni vinnék a gyerekeket egy tőlünk 140 km-re elhelyezkedő városba, ahol lesz egy érdekes gyermekeknek való program. Kérik, hogy a piciket (tehát, akik kiscsoportosok lennének) vagy ne engedjük el, és oldjuk meg a napközbeni felügyeletüket magunk, vagy pedig menjünk velük, szívesen látnak minket is. A csoportnak több mint fele marad itthon.

A munkahelyemről nem engednek el, nincs már szabim, a férjemnek sincs, a nagymamák is aktívan dolgoznak még. Nem tudunk rá vigyázni, ezért járatjuk óvodába.A gyerekem nem mehet egyedül, hiszen csak hároméves, és egyébként sem engedném el még akkor sem, ha már 6 éves lenne.

Nagyon pártolom a kulturális gyerekprogramokat addig a pontig, amíg a többségnek jó. Nem gondolom, hogy 140 km-t utazni, azaz oda-vissza 280-at 3-6 éves gyerekeknek való.

Nem tudom, hogy a többi szülőnek mi a véleménye. Én személy szerint fel vagyok háborodva:(

Ti hogy reagálnátok erre?


2011. nov. 28. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Én nem azon lennék felháborodva, hogy hosszú az út, hanem azon, hogy közölték, hogy "csinálj a gyerekkel, amit akarsz", amíg ők kirándulnak... :S
2011. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A dolog több ponton felháborít:

1. olyan programot csinálnak egy vegyes csoportnak, ahová a kicsik nem mehetnek (csak szüleikkel együtt)

2. a távolság nem gyerekléptékű

3. oldjam meg a gyerekem felügyeletét

2011. nov. 28. 17:49
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Az óvodának biztosítania KELL a gyermek napközbeni felügyeletét, tehát olyan elméletileg nem lehet, hogy oldjátok meg ti. Nem lehet, hogy másik csoportban biztosítanak nektek aznap helyet? Mert ebben a sztoriban tényleg csak az kiakasztó számomra, ha nem kaptok ovin belül másik csoportot arra a napra..
2011. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom egy 5 évesnek ez már egy jó móka, neki nem nagy etwas 280 km-t utazni, közben hülyülnek, énekelnek, mittomén mi. Egy 3 évesnek ez még nem való, nem is engedném. Szerintem az óvónők ebbe nem gondoltak bele, hogy ami jó móka egy 5 évesnek az még egy tortúra egy alig 3 évesnek. Ha nekik nincs eszük és/vagy alkalmuk megosztani a csoportot,, akkor neked kell döntened. Nem való még neki szerintem. Majd 1-2 év múlva már élvezné. Itt az egyetlen jó megoldás az lett volna ha az egész csoport közelebbi helyre megy, vagy még esetleg az ha a kicsik pl. egy helyi előadásra mennek, v. játszóházba, a nagyok mg utaznak messzebbre busszal erre a programra. CSakhát ez nehezen összehozható. Hallgass mindig a megérzésedre! Ha úgy érzed ő még ehhez kicsi, valószínűleg jól is érzed!
2011. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon, jók tudnak lenni az ilyesfajta kirándulások.

A gyerekek és a szülők is jól fognak szorakozni, ha nincs semmi gubanc a szervezésben:)

Jó alkalom arra, hogy a szülők össze ismerkedjenek stb-stb.

Az ovónők is innen közelítik meg a dolgot:)


Az utazásról annyit:

Én ugyan már nem vagyok gyerek, de amikor annyi idős voltam mint a te lányod, akkor nagymamámék több mint 300km-re laktak tölünk, és nem oda-vissza, csak oda fele:)

Volt olyan is, hogy nem kocsival mentünk le hanem vonattal!

Kibírtam, még itt vagyok:)

Sőőt nagyon szerettem ott lenni...


A 3. dolog tényleg felháboritó, biztosan megoldható, hogy az olyan gyerekeket akik nem tudnak menni, se otthon maradni, árhrllyzék egy másik csoportba!

2011. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi lepontoznivalót írtam, de ám legyen:)
2011. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Most fordítva is lehet nézni, 6 éves gyerekek és nem csinálnak semmi nekik való programot, mert kicsik is vannak a csoportban.

Illetve túlreagálod, mert az ovi keressen és szervezzen programokat a gyerekeknek. nyilván nem azért utaztatják őket, mert közelebb is lett volna lehetőség, de minél távolabb annál jobb. Ha 140 km-re van ez a város, 140 km-t utaznak.

Amikor vegyes csoportba irattad a gyereked erre számíthattál, hogy lesz olyan hogy a nagyoknak programokat szerveznek és a te gyereked kicsi lesz ehhez és meg kell oldanod.

De ha a csoportnak több mint fele itthon marad, gondolom az ovi is biztosít felügyeletet, olyan nincs, hogy oldd meg magad. Kivéve a tanulmányi programban megadott napokra. De ha nem a saját ovi, más ovi a városban biztosít ügyeletet.

2011. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ja-ja az meg a másik:)

Ha nem lenne semmilyen program, akkor meg az lenne a baj...

Igazából bármit is csinálsz valakinek mindig baj:)

Ennyi erővel(ha nem mennétek sehova) egy 6 éves gyerek anyukája is felháborodhatna, hogy miért nem csinálnak az oviba évente legalább egyszer valami kulturális programot a gyerekeknek:)

2011. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt a vegyesbe. Vagy megoldottuk, vagy mentünk. De ha végképp nem tudod megoldani, szerintem marad az oviban valami csoport vagy dada vagy óvónéni, aki vigyáz rá. Nálunk is voltak "nagyoknak" való programok. Nekem az nehezítette meg, hogy itthon volt a pici, de mama szabit vett ki, ideutazott 50 km-ről és vigyázott rá. Így a "nagy" is nagyon élvezte a kirándulást mert ott voltam. A végén az óvónők megköszönték, mert tudtam figyelni ott több gyerekre is. Volt ott egy másik ugyanolyan pici mint a fiam, őt is pártfogásba vettem:)
2011. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Hát ebből nálunk is mindig botrány van, hogy anyukák nem akarják, hogy a gyerek utazzon. De nálunk még azt sem engedik meg, hogy az anyuka menjen a gyerekkel, mert nincs hely a buszon. Szerintem elég nagy bunkóság. Én nem igénylem, hogy ilyen kirándulásokra vigyék a gyerekemet. Kirándulunk mi együtt a hétvégén. Oviba azért viszem, hogy vigyázzanak rá, amíg én dolgozom. Szerintem nem reagálod túl.
2011. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!