Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisgyereknél jelentke...

2,5 éves kisgyereknél jelentkezhet növekedési fájdalom a térdében?

Figyelt kérdés
Kisfiam néha fájlalja a térdét, de mindig ugyanazt, a jobbat. Már kétszer mondta hogy fáj, de nem látszik semmi, nem sántít, stb, viszont ma megijedtem, este sírt is hogy fáj neki. Megnéztem a neten, és ezt a növekedési fájdalmat találtam. Holnap megnézetjük a dokival, csak gondoltam kiírom a kérdést, hogy akiknél volt ilyen, írjatok légyszi. Vagy ha más ok miatt volt térdfájás, azt is írjátok meg! Köszi!
2011. nov. 28. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nekünk is volt ilyen,de nekem azt mondta a védőnő a növekedési fájdalom 4 után szokott inkább jelentkezni.Esetleg zsibbadt,vagy beütötte,vagy az is lehet rossz a mandulája és attól fájnak az ízületei.

Azért jobb ha megkérdezed.

2011. nov. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül akkor fáj, amikor pakolni, vagy valami olyan dolgot kell csinálni, amit nem akar? A lányomnak a hasa fáj, de csak akkor, ha pakolnia kell..
2011. nov. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon jó a kérdés. Az én kisebbik gyerekem még nincs 2 éves, de 1 hónapja napi szinten mondja, hogy fáj a lába. Tök mindegy hol vagyunk, mit csinálunk, semmi ok-okozati összefüggést nem vettem észre. Neki mondjuk a bokája és az alsó lábszára fáj, jövő héten megyünk úgyis dokihoz, majd rákérdezek.

Én arra emlékszek, hogy már iskolás voltam és rengeteget fájt a térdem. Anyu bekötötte jó melegen, volt, hogy elég volt, de sajnos sokszor nem, és olyankor kaptam egy fél kalmopirint.

2011. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! köszi a válaszokat!

Voltunk dokinál és ő sem tudott jobbat mondani, ezt a növekedési fájdalmat mondta, szóval őszintén remélem tényleg csak ennyi. A neten azt írták 2 éves kortól már jelentkezhet, és általában 3 életkorban jelenik meg.Az első ilyen időszak a 2–3–4, a második 8–14, a harmadik 17–18 éves életkor.

És én is emlékszem nagyon erre az érzésre, nekem a combom fájt sokat, de nekem is már jóval nagyon koromból vannak ilyen emlékeim, de ez azért lehet mert ilyen kicsi korra nem emlékszünk vissza.

2011. nov. 29. 23:57
 5/5 A kérdező kommentje:
ja még azt akartam írni, hogy az biztos hogy nem kamuzik, este /éjjel fájlalja, állítólag ez is a növekedési fájdalomra utal, egyszer arra ébredtem hogy sír, és azt mondja fáj a térde, és hogy "biciklizzünk" na én hülye ekkor azt hittem hogy valójában a hasa fáj, csak rosszul mondja, és azért akar biciklizni, mert olyankor azt szoktuk, hogy kijöjjön a puki :) csak gondolom szegény azt hitte, hogy ha a hasfájásra jó a bicikli, akkor majd erre is jó lesz :))
2011. nov. 30. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!