Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudok dönteni Influenza...

Nem tudok dönteni Influenza elleni (Fluval) oltásról. Ti hogy álltok hozzá?

Figyelt kérdés
Holnap kapná meg, de egyik percben az oltás mellett vagyok, a másikban pedig ellene! Félek a mellékhatásoktól. Amúgy most kezdte az ovit szeptemberben és azóta sokszor volt náthás és köhög állandóan!
2011. nov. 29. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Én beadattam.

Sokat gondolkodtam rajta, végül úgy döntöttem, ha már egy betegséggel kevesebb lesz, akkor már megérte.

Nem volt mellékhatása.

2011. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly előtt beadattam, semmi mellékhatása nem volt, tavaly nem, mert terhes voltam, a doki nem javasolta, így a lányom sem kapta meg, el is kapta az influenzát, 3 napig 40 fokos lázzal feküdt gyakorlatilag mozdulatlanul az ágyban, inkább az oltás, mit még egyszer az influenza, de úgy néz ki most nem tudom beadatni, mert állandóan beteg, így meg nem kaphat oltást, mi is most kezdtük az ovit. :(
2011. nov. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem adatom be, a nagy 2,5 éves, a kicsi 3 hónapos. Ilyenkor kerüljük a tömeget, és kész.
2011. nov. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Oviban gyakori a natha es kohoges. Az oltas ellenere is lesz nagy valoszinuseggel. Sot, az oltas legyengiti az immunrendszert, igy konyebben kap el mas virusos betegsegeket, ami nem influenza, illetve bacis fertozeseket.

En nem ajanlom, sokkal veszelyesebbek a mellekhatasok, mint az influenza, hidd el. Sokat tudok az oltasrol, de nem irok regenyeket.

Annyi, hogy egy ismeros bacsi nemreg beoltatta magat, ra par napra korhazba kerult, par nap mulva meghalt:( Szegeny felesege most telhesen ki van keszulve, hogy o beszelte ra az oltasra. Elotte nem volt semmi baja.

2011. nov. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, nem ijeszgeteskeppen irtam, csak ez friss esemeny,mostanaban tortent, gondoltam megosztom, hatha valamit segit a dontesben.
2011. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Amúgy ha kicsit köhög a kisfiam, attól még beadják?
2011. nov. 29. 18:07
 7/10 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves, neki nem a fluvalt adták be, hanem a vaxigripet /egyébként a hatása egyforma/. Az ő szervezete másfél héttel oltás után reagálta le 40 fokos lázzal. Hajnal 3-tól este 8-ig 40fokos láza volt, egyébként még így is jó kedvű volt, csak én voltam az idegösszeomlás szélén hogy 3 féle képpen sem bírtam lejjebb tornázni a lázát.
2011. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én 3 éves kisfiam 1 hónapja kapta meg. Szeptemberben kezdte az ovit, a tesó 7 hónapos. Ő Fluarixot kapott, semmi mellékhatása nem volt.
2011. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a 3.év, hogy mindkét gyerek és mi is oltódunk. Semmi mellékhatása nem volt és nem is voltunk betegek. Pedig mentünk mindenfelé. A nagy már ovis.
2011. nov. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyerekeknek és magamnak is beadattam.

Tavaly előtt is megkaptuk,tavaly nem,mert akkor kezdte a pici a bölcsit,és állandóan olyan vírusokat hozott haza,hogy folyamatosan beteg volt az egész család,így nem volt legalább 2 hét,amikor mindenki egészséges lett volna.


Én is hallottam róla rosszat is,de tavasz óta dolgozom,nem tudok itthon maradni a gyerekek és magam miatt sem annyit:(!

2 hete kaptuk meg,semmi mellékhatás nem volt,még pici hőemelkedése sem volt egyik gyerkőcnek sem.

2011. nov. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!