Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az újabb...

Mi a véleményetek az újabb influenza elleni oltásról?

Figyelt kérdés
Ismét jön az ősz,a tél és az influenza szezon. Tavaly nem kértünk oltást, sem a picinek, sem pedig magunknak. De akkor még kicsi is volt hozzá, de most már 18 hónapos lesz a télen. Be merjem adatni majd?
2010. szept. 1. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hűha,kezdődik,Ezen még nem gondolkodtam.De szerintem idén sem adatom be,tavaly se kapta meg.ha van kisebb nagyobb tesó akkor gondolkodnék rajta.
2010. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia. szerintem vicc ez az egész. Tegnap azt mondták hogy a h1n1 és a sima influenza elleni oltást összevonták és már csak egyet kell beadatni. Én már nem hiszek ezekben, tavaly se volt nagy gáz belőle, az egészet a média fújta fel szerintem. Eddig se adattam be, pedig tavaly ilyenkor már terhes voltam, és most se fogom.

8 hós anyuka

2010. szept. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
első vagyok,eddig is egyben volt.Az orvos unokatesóm megnézte az összetevőket az ujj hatóanyagnak,és kiderült,hogy a régi sima influenza elleni oltásban ezek mind benne vannak,csak kicsit nagyobb felhajtás kellett neki,kicsit megijeszteni az embereket.
2010. szept. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egyetértek: valahogy el kell adni a raktáron maradt oltóanyagokat.
2010. szept. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én beadatom magamnak ,1 éves a babám !
2010. szept. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Én is tanácstalan vagyok kicsit, mert tavaly ugye semmi képen nem akartam mert pici volt a gyerkőc. Annak előtte sem oltattuk magunkat soha. Nem szeretném feleslegesen terhelni a szervezetét mindenfélével. persze jó lenne ha nem kapna el semmit.... szörnyű hogy nem lehet ennyire megbízni az egészségügyben :(
2010. szept. 1. 08:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem egyetlen évre vonatkozó döntés, azt kell mérlegelned, hogy akarod-e, kell-e minden évben újra meg újra oltatni a gyereked. Az influenza oltást minden szezonban újra meg újra be kell adni, egyrészt, mivel csak pár hónapos védettséget ad, másrészt mert maga a vírus is mutálódik. (A h1n1 is mutálódott már tavaly, épp ezért baromság szerintem, hogy a tavalyról raktáron maradt oltásokat akarják az idén beadni.Lehet, nem is hatna már az új törzsre.)A másik, hogy tegnap az egyik illetékes elszólta magát a híradóban, azt mondta, hogy a tavalyról raktáron maradt készlet nagy részének SIKERÜLT MEGHOSSZABBÍTANI A SZAVATOSSÁGÁT. Hát, ha egy gyógyszernek egyszer már machináltak a szavatossági idejével... én biztos nem kockáztatnék!!!
2010. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eddig se adattam be a gyerekeimnek (18, 15, 12 és 2 évesek!!!) és magamnak se. Az influenza kellemetlen, de nem kell tőle annyira félni, mint amennyire felfújják évről évre (főleg tavaly!). Érdekes módon a télen állítólag járvány volt és sokkal kevesebb beteg volt az orvosoknál felénk, mint az azt megelőző években.. pedig itt alig oltatta magát valaki...
2010. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ez a meghosszabbították a szavatosságát nekem is felkeltette a figyelmemet... hogy csinálták, letörölték róla a régi szav.időt? :-D ez vicces komolyan mondom
2010. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!