Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Színeket, betűket, számokat...

R. Zita kérdése:

Színeket, betűket, számokat tanító játékokat keresek kétéves kisfiúnak. Tudtok ilyeneket?

Figyelt kérdés
Karácsonyra szeretnék neki valamit, amivel tanulhatjuk a formákat és a fentieket is. Őt érdeklik már ezek a dolgok, de nincs ötletem, mit lehetne venni, ami segít benne. Köszi, ha írtok!!!
2011. dec. 1. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt nézd meg! Unokaöcsémnek nagyon bejött! És szerintem is remek készségfejlesztő. Lányomnak is ilyet fogok venni, bár ő még 4 hónapos, így nekünk ez még nagyon-nagyon korai :]]

2011. dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi mágneses müanyag számokat formákat vettünk. Ezek különbözö szinüek és a hütöre raktuk. Mig én föztem ö imádott vele játszani. Olcsó és tartós. Ma már szavakat rak ki a betükböl pedig még csak ovis.
2011. dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam betűs és számos habtapit kapott, Ő azzal tanulta meg a betűket.
2011. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves első! Tényleg eszméletlen jó, amit linkeltél, köszönöm! De ez még olyan nehéznek tűnik... vagy mégsem? Mindenesetre észben tartom. :) Ti mennyi idősnek vettétek? Kedves második és harmadik! Ezek is nagyon jó ötletek, eszembe se jutottak volna, pedig egyszerű dolgok és mégis nagyszerűek! Köszi nektek is! Várok még ötleteket!!!!
2011. dec. 1. 10:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet ez tul babas, mert a kisfiam 6 honapos volt amikor ajandekba kapta de o ezzel tanulta meg a szineket. Jelenleg 22 honapos es ezt a 4 szint kulon tudja valasztani. Tehat a zold targyakat a zold dobozba pakolja, a kekeket a kekbe stb. Eleg sokat jatszott vele de amint irtam lehet ennel komolyabb dolog kene. Sajnos a nevet nem tudom mert kulfoldon elunk de itt sima babaknak valo szin szortirozonak hivjak es baba boltban lehet venni:


[link]


Lehet kapni formasat is amivel a haromszoget, negyzetett stb. lehet tanulni:


[link]


Szinten bababoltba mi vettunk 1-tol 10-ig szamolni tanulo conzerveket. Ezekba a konzerhez hasonlo dobozokba vannak kulombozo etelek termeszetesen muanyagbol. :) Pl. 1 alma a masik dobozba 2 uborka... aztan a legvegen 10 repa. Szinek szerint is vannak es szamolnni is lehet oket. Kisfiam ezzel is szeret jatszani de meg hamar megunja az 5-ig jutunk el vele:


[link]


nezz korul hatha bababoltba otthon is megtalalhato.

2011. dec. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

2 - 2,5 éves volt azt hiszem, amikor ezt kapta. Egész jól elvolt vele. Hamar megértette, hogy mit kell csinálni. Tesóm amúgy is mindent elmagyaráz neki, tehát hamar belejött a játékba.

Egyébként 2 éves volt, mikor memória játékoztunk. Hihetetlen gyorsan elvert benne. :D

2011. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 11:21! Nagyon tetszenek, de sajna itthon nem találok ilyesmit. Ti nem jártok Mo-n a közeljövőben? :) Elhozhatnád én meg fizetném!!!! :) Sőt találtam még egy tök jót, de persze nálunk ilyen sem kapható. http://www.youtube.com/watch?v=_w-4nTiAaJM

A fenti kérdésemet halálosan komolyan gondoltam!!!! :) Kösziiii!!!!!!!!!!!

2011. dec. 1. 12:04
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia első! Köszi a választ! Asszem beszerzem hamarosan. :)
2011. dec. 1. 12:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyém két és fél évesen ismerte a betűket. (Azért, mert nem akart beszélni, nekiálltam végső kétségbeesésemben hangokat tanítani neki.)

Autós újságokat nézegettünk, és mutogatott a betűkre, autók márkáját és színét is hozzámondtam és magától megtanulta. Aztán jöttek a rendszámtáblák. Az utcai feliratokat is el szokta szavalni.

ha megtalálod, mi érdekli, ahhoz tudod kötni a betűtanulást.

Otthon sima mágnestáblánk van, amire lehet firkálni, a számokat és betűket is szereti, kéri, hogy rajzoljak neki betűket. Egyébként nem kell erőltetni, nem minden gyereket érdekel ennyi idős korban.

2011. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az elsőtől kérdezném,hogyan kell ezzel a játékkal játszani?olvastam,hogy venni kell egy alaptáblát,aztán meg füzetet hozzá?ki kell rakni valamit?vagy összeilleszteni?bocs az offért kérdező.
2011. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!