Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődébe mit kellett vinnete...

Bölcsődébe mit kellett vinnetek, és hol vettétek meg a kellékeket? Mit érdemes vásárolnom, miből mennyit, és milyet, és természetesen hol? Mennyiből jött ki nektek kb. a bölcsikezdés? - másfél éves lesz a kisfiam mire bölcsis lesz -

Figyelt kérdés
Bármilyen plusz információnak, tanácsnak, minden kis apróságnak nagyon örülök a bölcsődével kapcsolatban, akár a beszoktatásról, akár bármilyen információról is lenne szó. Nagyon-nagyon köszönöm előre is a válaszokat!
2011. dec. 1. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden bölcsiben mást kérnek, sőt bölcsin belül is eltérhetnek a csoportszabályok.

A mi csoportunkba minden hónapban kell vinni: egy csomag szalvétát, 4 wc papírt (vagy pelenka+krém+törlőkendő), egy százas zsepit és egy flakon kézmosó krémet. 500 Ft havi csoportpénzt szavaztunk meg, ebből lesz meg a havi gyurmaadag, vagy a mikuláscsomag..stb amit kapnak a gyerekek. Van olyan csoport a bölcsödén belül, ahol havi 1500 a csoportpénz, de nem a szülőknek kell venni a fent említett dolgokat(kivéve pelus).

Ruhából érdemes legalább 3 váltást vinni mindenből, a kis szekrényekbe elférnek.

Az udvari ruha legyen egyszerű, télen mondjuk egy belebújtatós overál, ami alá csak harisnya kell, mert gyorsabban tudják így öltöztetni a gondozók.

Nálunk takarót, lepedőt, törölközőt nem kell vinni, azt ott helyben adják/mossák..stb.

A havi kajapénze kb 8ezer körül mozog+ ugye az 500 Ft-os havipénz.

A reggeli és az uzsonna általában kenyér, vagy kalács kakaó/tej/tea. Vajas kenyér, macisajttal, vagy felvágottal, vagy nutellás kalács délután..stb.

Ebéd legfőképpen főzelék, de sokszor van leves és süti/pogácsa, vagy főzik után gyümölcs, vagy valami rakott cucc(krumpli, brokkoli..).Tízórai mindig egy-két pohár gyümölcslé, amennyit kér a gyerek.

Reggeli 8-8:30 között, tízóra fél 10kor, 10-11ig udvar(ha jó az idő, vagy nincs szmogriadó)ebéd fél12-től, alvás 12:15-től kb fél 3ig, uzsonna pedig háromnegyed 3tól, negyed négyig.


Beszoktatás nálunk 2 hét volt,szeptember végén kezdtük.Első két nap csak egy órát voltunk, az udvaron játszottunk,fokozatosan növeltük az időt, aztán mentünk már reggelire, én eltűntem mondjuk egy órára, aztán egyre több időre :)

Nálunk az első ottalvás simán ment, nem volt sírás, de nyílván ez minden gyereknél más.

Fiamnak először tetszett, aztán rájött, hogy ő is bekerült a mókuskerékbe, anya mindig elmegy, így még mindig sírással indítunk reggel, de kb két perc és abbahagyja (én meg kintről hallgatózok).

Eddig háromszor voltunk betegek(épp most is). Főleg felsőlégúti cuccokat szednek össze egymástól, pedig adok neki sokmindent(béres, broncho vaxom..), de elkerülhetetlen.


öööö hirtelen ennyi, kérdezz bátran.

2011. dec. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

fiam szeptember óta bölcsis

nálunk havonta kel vinni egy folyékony szappant,egy százas zsepit,egy csomag szalvétát.ha nem szobatiszta,akkor egy guriga,ha szobatiszta több wc papírt.ezen kívül pelenka,popsitörlő.nálunk havi ezer ft a csoportpénz+lehet fizetni alapítványiba is.én oda is egy ezrest szoktam.de mindig vannak plusz kiadások is,most például ki akarják cserlni a kis szekrénykéket,amihez a szülők hozzájárulását kérik.8-10 ezer lesz szülőnként

nálunk heti egy gyümölcs napot tartanak,amikor mindig más szülő visz az egész csoportnak gyümölcsöt.de ezen felül is szoktunk bevinni almát,banánt,mandarint,kukit

a bölcsiben nagyon meleg van,úgyhogy úgy kell öltöztetni,hogy ne süljön meg.én egy zoknit,vékony melegítő alsót,bodyt,hosszú ujjú pólót adok a fiamra.ha kiviszik,akkor erre ráadják a sínacit és a kabátot,sapkát,sálat,kesztyűt.ja bent is szandiban vannak.

a beszoktatás a mi bölcsinkben a gyerek ütemében történik,de általában két hét.mivel a fiam közreműködő volt,ezért az első héten pénteken már bent aludt,második héten kedden már ott reggelizett,uzsonnázott

nálunk lehet vinni alvós állatot,kis plédet,itatópoharat is,amitől otthon érzi magát

kérdezz nyugodtan,mire vagy még kíváncsi

2011. dec. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A bölcsibe, ahova járunk, minden hónapban kérnek tisztasági csomagot. Ez áll egy csomag 100 db-os papírzsebkendőből, 1 folyékony szappanból, 1 nagy csomag szalvétából, és ha már szobatiszta a gyermeked, akkor minimum egy csomag 4 db-os WC papírból. Ha még nem szobatiszta, akkor WC papír helyett kell tartani a szekrényében pelust, törlőkendőt és popsikrémet, és figyelni kell arra, hogy ne fogyjon el. Valamint, kell minimum egy váltás ruha, az évszaknak megfelelően, Én mondjuk mindig kettő váltást tartok ott, tuti, ami tuti. Ez áll a következőkből: 2 bugyi, 2 pár zokni, 2 trikó és 2 harisnya télen pluszban, és vagy 2 póló és 2 rövidnadrág, vagy 2 hosszú ujjú felső és 2 melegítőnadrág. Évszakfüggő. Valamint, nálunk mindig kérik télen, hogy tartsunk ott egy vízhatlan overált, amit nem sajnálunk, amiben az udvaron tud játszani a gyerkőc, vízhatlan kesztyűvel együtt. Sapka/sál/bakancs avagy cipő, nyilván, amiben mentünk reggel, az ott van egész nap.

Külön nem költöttem ilyenre, hogy bölcsikezdés, max. odavittem, amit kértek otthonról. Csak a tisztasági csomag van minden hónapban, valamint a térítési díj, ami havonta kb. 7-8ezer forint (ez csak a napi 4szeri étkezés díja). Ezen felül minden csoportban a szülők adnak "csoportpénzt" félévente (1000 Ft per fő), ezt csak jószándékból, természetesen, nem kötelező, de ez legalább biztosan a csoportban marad, ebből vesznek plusz játékokat, vagy ami éppen kell, és az állam nem finanszírozza, a gondozók.

Ja, az még eszembe jutott, hogy nálunk a gondozók anno külön kérték, beszoktatáskor, hogy vigyek bármit otthonról, amihez a gyermek ragaszkodik, legyen az cumi, játék, takaró stb., ami megnyugtatja, vagy amivel elalszik, hogy ettől is jobban érezze magát ott.

2011. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!