Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek is rosszul esne?

Nektek is rosszul esne?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2,5 éves, nagyon szereti a nagyszüleit, aminek nagyon örülök, mert legalább nyugodt szívvel rájuk bízhatom a gyereket. Csak az bánt nagyon, hogy utánam sosem sír, nem ad puszit, ha értemegyek, sőt kizavar a szobából. A mamáék meg persze ennek nagyon örülnek és hangoztatják, hogy őket bezzeg mennyire szereti a gyerek.

Ma nagyon kikészültem ezen, mert a fiam ott hisztizett az ajtó előtt, hogy ne menjenek el a mamáék. Persze tudom, hogy kicsi még, de akkor is bánt. Nem értem miért hanyagol, pedig egész nap sétálunk, játszunk mikor együtt vagyunk. Nektek is rosszul esne?


2011. dec. 2. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nekem négy gyerkőcöm van, mind csinálja/csinálta ezt. Persze, hogy a nagyinál jobb, velük nincs folyton, mint veled, és náluk valószínűleg a szabályok sem olyan szigorúak, mint otthon. Régen voltam gyerek, de én is másképp éreztem magam a nagyszüleimnél, mint otthon - és ettől még semennyivel sem szerettem a szüleimet kevésbé.


Túlreagálod, ilyenen kár kikészülni.

2011. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne légy már ilyen féltékeny :)

Azért nem sír utánad, mert azt már megtanulta, hogy Te mindig ott vagy, vagy ha el is mész, hamarosan érkezel. Időben valamennyire már be tudja lőni magának.

A nagyit viszont ritkán látja, és nem akarja elengedni, mert nem tudja mikor jönnek megint.

De ez nem azt jelenti, hogy Őket jobban szereti, hanem azt, hogy Őket is szereti.

2011. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valóban van realitás abban, amit az első írt. A nagyiéknál más.

Szerintem még az is benne van a dologban, hogy valamit jól csináltál, mert nem fél a mamáéknál, nem akar eljönni, vígan elvan nélküled-> tehát megbízik benned, tudja, hogy vissza fogsz menni érte.

Hidd el, ha betegség, nagyobb baj lenne, csak anya kellene.

A szeretetét neked sokszor kifejezheti, de a mamáéknak nem. :)

2011. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha belegondolsz, ez tök jó dolog!

Mert bízik benned, tudja, hogy vagy neki, tudja, hogy te egy biztos pont vagy, még ha most ez úgy is jön le neked, hogy nem is kellesz neki. Dehogynem kellesz! Csak ő pontosan tudja, hogy anya van és lesz, és úgyis ott van, ha kell.

Lányom az apjának örül állandóan, nekem nem. De nem aggódom ezen, mert tudom apát sokkal ritkábban látja mint engem!

2011. dec. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Ezeket olvasva megnyugodtam. Lehet, hogy valóban kicsit túlreagáltam a dolgot. De már "rendben vagyok".

2011. dec. 2. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:
a 22 hónapos kisfiam rajtam kívül mindenki után sír, aki kiteszi a lábát a lakásból. Én magasról le vagyok tojva, ha nem is mindíg, de elég sokszor. Arra fogom, hogy pl. ha az apja elmegy itthonról, tudhatja, hogy estig nem fogja látni. Én ha elmegyek otthonról, belátható időn belül mindíg hazaérek, nem tűnök el fél napokra előle. Gondolom, bízik bennem, mert ha elmegyek, tuti, hogy mindíg visszajövök. Apa néha csak napok múlva kerül elő.
2011. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ne essen rosszul (bár tudom könnyű mondani) gondolom kevesebbet látja őket mint téged, és mivel szereti őket, ezért sír utánuk. Te meg természetes hogy ott vagy.Ő még nem tud "hálás" lenni ezért. Az én fiam 5 éves neki is volt "csak a mama" korszaka, de mostanában már nem hiányolja annyit, sőt van hogy nem is akar ott maradni ha a mama kéri tőle, mert már jobban szeret velünk. Én a férjemre voltam féltékeny anno mikor még nem járt oviba, és egész nap együtt voltunk nekem volt hiszti meg minden de ha hazajött apa melóból csak ő létezett neki.
2011. dec. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!