Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hipotónia 3 éves korban?

Hipotónia 3 éves korban?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, így csak a kisfiam kezelése alatt a gyógytornásztól hallottak alapján "tudom" neked azt írni, hogy előfordulhat. Ha a születését követően nem érte nagyobb trauma, baleset, akkor a szülés közben, illetve a méhen belül szenvedett oxigénhiány, téraránytalanság következményéből visszamaradott, a születést követően segítség nélkül ki nem mozgatott izmok okozhatnak - szerintem - minimális hipotóniát. Gondolok itt önálló járást követő folyamatos lábujjhegyen járásra (bár ezt gondolom már korábban kiszűrték volna) vagy ferde testtartásra (leginkább nyakferdeségre), balkezességre.

De ez tényleg csak a saját következtetésem.

2011. dec. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi lennék a válaszokra, mert nemrég itt egy anyuka írta 2 és fél éveséről, hogy most derült ki. Nekem meg a gyógytornász azt mondta, ami kis gond van, ki fogja mozogni, ami nekem úgy tűnik (9 hónapos), hogy kimozogta, de nem vagyok szakember, vissza meg nem rendelt.
2011. dec. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, a fiam 21 hós, mivel kicsit bicegve megy és születésétől a jobb kezét részesíti előnyben, a gyerekorvos átküldte ortopédiára. Ott féloldali spasztikus bénulást diagnosztizált a doki, oxigénhiány miatt feltehetően. Gyógytornászhoz kaptam beutalót és elküldtek minket a neurológiára. Mind a gyógytornásznál, mind a neurológián elmondták, hogy annyira minimális a bal oldal gyengesége, hogy egyáltalán nem kell vele foglalkozni, sőt, ha még tudatosítjuk a fiamban, hogy "beteg", előfordulhat, hogy még erősödik is ez a dolog. Most még egy kontrollra megyünk majd neurológiára, hogy lássa, hogy ez egy állapot, nem egyre romlik a helyzet.

BHRG vizsgálaton is vettünk részt, ott is ugyanezt mondták, sőt, pár hónaposan is látta dévényes, kezelte több hónapig és nem talált semmi gondot.


A neurológus azt mondta, hogy úszni kell vinni majd később. Én arra számítok, hogy mivel ez nagyon pici korától van, vagy kimozogja, vagy így marad.

2011. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!