Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van akinek 2,5 éves korban...

Van akinek 2,5 éves korban derült ki hogy le van maradva a beszéd, illetve más dolgokban? Kellett vinni fejlesztő programra? Hogyan zajlik egy alkalom?

Figyelt kérdés
Most viszem 2,5 éves kisfiamat neurológiai szakrendelésre, mert úgy gondolják a bölcsibe hogy le van maradva az átlagtól. És ott mondták hogy kellesz járni ilyen programokra. Beszélni még nem beszél, de megérteti magát. Amúgy nagyon csendes, visszahúzódo természetű kisfiú.
2011. okt. 29. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én én én is ilyen voltamm! Deszerencsére elmúlt és most már nem vagyok lemaradva a átlagtól!!!! És amúgy én is ilyen voltam!!!!! De szerencsére már elmúlt!!
2011. okt. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mit mondtak a gondozók? Csak a beszéd területén van lemaradva, vagy másban is.
2011. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, úgy látják hogy másban is. Pl. nem akar az öltözésben segíteni, ha mennek kezet mosni ő még nem tudja hogyan kell egyedül, én mindig segítek neki, vagy ha szülinap van a bölcsiben, őt nem érdekli, nem örül és nem tapsol a többiekkel. De egyébként megért mindent, és megérteti magát.
2011. okt. 29. 21:15
 4/11 anonim válasza:
Miért, 2,5 évesen már egyedül kell(ene) kezet mosnia??
2011. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy picit sokat vár a bölcsi, nekik minden plusz munka. sztem semmi baj a kisfiaddal. Azért nem mossa egyedül a kezét, mert te segítesz neki, ez tök normális - minek strapálja magát. És az öltözésben miben kéne segítenie? ezt oviban kell tudni. Szerintem egy békés gyermeked van akinek semmi baja - bölcsis néni
2011. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2011. okt. 30. 07:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Enyém is 2,5 éves, ovis, mindenben nagyon ügyes, csak nem értik a beszédét. 22-én megyünk audiológiára és logopédushoz, mivel az óvónők restek megnézetni a helyben dolgozó logopédussal, inkáb nekem siránkoznak.

Amúgy fejlesztés módja nyilván attól függ, hogy mibel állapítanak meg lemaradást.

A mozgásfejlődésében kisbabakorban minden megvolt? Kúszás, mászás, lépegetés, ülés, fogás, egyik sem volt féloldalas vagy megkésett?

2011. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves 88%-os. A logopédus csak akkor fogja elkezdeni a fejlesztést, ha van hallásvizsgálatról papír, hogy ott mindent rendben találtak. Ez a szakmai protokoll. Mert ha nincs rendben a hallása, előszőr azt kell kezelni, utána jöhet a fejlsztés. Ha meg rendben van a hallása, akkor a logopédus azonnal elkezdi a fejlesztést egy állapotfelmérés után, ha szükséges.
2011. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, kúszás, mászás stb minden szépen sorban megvolt. Mi voltunk már hallásvizsgálaton, ott mindent rendben találtak.
2011. okt. 30. 15:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 84%-os, köszi, de nem mondtál újat, és a logopédus az audiológián dolgozik, tehát a hallásvizsgálattal egyijelűleg ott logopédiai VIZSGÁLATOT is végenek szükség esetén
2011. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!