Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen fejlesztő játékot...

Milyen fejlesztő játékot javasoltok 3 éves kislánynak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeret babázni (de már rengeteg van minden méretben), rajzolni (van elég ceruza, filctoll, zsirkréta, vizfesték, rajztábla), gyurmázni (van itthol elég), főzőcskézni (abbol sem szeretnék többet venni). Karácsonykor lesz a szülinapja is és teljesen tanácstalan vagyok mit vegyek a saját gyerekemnek. Lesz a fa alatt egy kis sátor, olyan hogy táskában van és szétnyilik kb 1 m magasra, bele tud bujni. De valami még kellene. Érdekli az ilyen koru gyerekeket például a gyerek laptop? Érdemes megvenni? Vagy milyen fejlesztő illetve társas játékot vehetnénk? Ja, lego sem kell (nekem).

Köszönöm, hogy elolvastad :)


2011. dec. 4. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:

vonat + sínek

van egy csomó társasjáték, ami 3 éves kortól van

kirakózni is lehet

mesekönyv

gyöngyfűző, gyöngyvasaló

2011. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Bár az én lányom 2 éves 3 hónapos de talán nagyobb korban is jók ezek

mi innen vettünk ilyeneket a "nagy" ajándék mellé így mellékesnek.

[link]

ilyet mert ő is imád öltöztetni, vetkőztetni babákat is ami még kevésbé megy neki:)) van belőle egyes is amúgy 650 ft-ért.

[link]

[link]


És még bábozásra gondoltam, nekünk van kettő és nagyon szeret velük "beszélgetni" úgy is hogy ő az egyik én vagyok a másik. Itt a fakopáncsban is vannak bábok de pl. ha pesti vagy, az ikeában olcsóbb!! 990 /db.


de amúgy igazad lehet és a laptop is jó ötlet múltkor láttam a spárban 3990 és vagy 15 féle állatos gomb volt rajta meg számok meg stb.

2011. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 hónappal fialabb mint a te lányod, a fa puzzle nagy sláger mostanában ! A laptoppal úgy van, hogy kinyitja, bekapcsolja és ütögeti ahogy anya is szokta :) De igazából ebben még csak ennyi az élvezet :)
2011. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Enyém is 3 éves, most pötyit kapott mikulásra, nagyon szereti. Ilyet kapott:


[link]


Karácsonyra ezeket kapja, vagyis ilyeneket:


[link]


[link]

2011. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is lesz szülinap karácsony előtt. Én LÜK fejlesztőt vettem neki, puzzle-t és memória játékot, amik kifejezetten fejlesztő játékok. A többi, fa vonat, mesekönyv, legóhoz alkatrészek, meg egy hatalmas tűzoltó autó.
2011. dec. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]



Itt nézz szét, mi innen rendeltünk Bogyó és Babócás képkereső játékot: [link]

2011. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos, jó ötleteket olvasok itt. :) Kedves kérdező, csak annyit tennék hozzá: a hangsúlyt ne a fejlesztő játékokra helyezd 3-4 éves gyermek esetén, ha javasolhatom. :) Ezt nem célszerű ösztönözni, pláne nem erőltetni ilyen életkorban, de majd 4 és fél, 5 éves kortól lehet.


! FONTOS:

A kisgyermek fejlődik, ha ingergazdag A KÖRNYEZET,

és ingerszegény A JÁTÉKSZER. ;) Utóbbi azért jellemző, mert az egyszerűbb játékban tudja a fantáziáját megélni, az összetettebb játékszer azonban sajnos gátolja abban, akárcsak a tv, a film! Márpedig a picurok a világot, élményeiket a játék során próbálják tagolni, értelmezni, ahhoz pedig az érzéki benyomásaik által létrejövő fantáziájuk leképezése nagyban hozzájárul, ezért elsősorban azt kell támogatni. Majd 5 éves kor felé már lehetnek összetettebb játékszerek is, akkor jön el az a "fokozat", hogy érdemben is tudja használni az olyat és már kevésbé is gátolja őt, de muszáj még 5-7 éves korban is hogy legyen az ingergazdag játékszere mellett a kislányoknak egyszerű fabábujuk is a "csilivili" barbie mellett, fiúknak a klassz, márkás játékautó mellett mondjuk papírból kivágott járművek is, pl. színezőből kivághasson magának, stb.


Egy óvodapedagógus

2011. dec. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, nekem sem volt semmi ötletem, elmentem egy nagyobb játékboltba és a fa részlegnél teljesen leragadtam, annyi jó ötletes játék volt, fa pizzás készlet, bogyóhúzogató, kirakók, építő fa játék stb. Hangszerek, xilofon, furulya, dob, zongora. Szerintem ha elmész egy nagy játékboltba rengeteg ötletet meríthetsz, mégha nem is ott veszed meg!
2011. dec. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon sok ötletet kaptam. Tényleg olyat szeretnék aminek örülne, nem olyat ami majd jo lesz, majd belenől :) És a laptop lehet, hogy ilyen lenne.

Most szóba hozta apa a távirányitós autót, ami nem biztos hogy kislányos, de lehet hogy tetszene neki.

A vonat eddig eszembe sem jutott.....

Nagyon okos kislány, szépen épitit a legokat, de a kirakoval még komolyabban nem probálkoztunk. 4 kockás képet kirak. Érdemes lenne akkor azt venni, ugye?!

Azért még nyugodtan válaszoljon aki szeretne, várom.

(Mindenkit felpontoztam:)

2011. dec. 5. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!