Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves hiperaktív gyermek...

6 éves hiperaktív gyermek képes lehet végigülni 20 percig is, ellenállás nélkül, együttműködve amíg érdekes feladatokat oldunk meg egy munkafüzetből?

Figyelt kérdés

Nekem kétségeim vannak a diagnózist illetően,bár az igaz,hogy nagyon mozgékony és magatartásproblémái is vannak(ezek csökkenőben,hatalmas a javulás egy év alatt).


Az is lehet,hogy a TSMT torna és a gyógypedagógus által vezetett egyéni foglakozások hoztak eredményt.


Én azt hiszem,hogy csupán egy kis figyelemzavara van,de szerintem nem hiperaktív.


2011. dec. 6. 11:55
 1/3 A kérdező kommentje:

Egymás után kitesz 3 db 60 darabos puzzlet is,megállás nélkül,végig koncentrálva.


Viszont ha valamihez nincsen kedve...akkor nehéz fegyelmezni,együttműködésre bírni.A gyógypedagógus azt mondja ,hogy azért vonja ki magát bizonyos helyzetkből,mert előrevetíti,hogy úgy sem tud koncentrálni,mert számára nagy nehézséget okoz a dolog megtétele és kudarckerülés miatt nem csinálja.

Néha nagyon egyszerű dolgokat nem csinál meg,nagyon bonyolultakat pedig egy pillanat alatt amikhez kedve volt.

2011. dec. 6. 11:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sem hinnék a "szakembernek".

Ma már minden 2. gyereket megbélyegeznek ezzel a hiperaktivitással.

Elhiszem, hogy ha egy gyereket valami nem érdekel, akkor "rosszalkodik", MERT unatkozik. Mi is ilyenek voltunk. Nem hiperaktívak...


A barátnőm fia is "hiperaktív". Diagnózis és hivatalos papír van róla. Ennek ellenére órákig ül a zongorája mellett és gyakorol. Szerinted.


Nyilván eredményesek a foglalkozások is, de az 1 év alatt hatalmas javulás köszönhető annak is, hogy 1 év alatt pontosan 1 évet "érett" a gyerek.


Természetesen én nem bírálhatom felül a "szakember" véleményét, de a saját véleményemet leírhatom.

2011. dec. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Nyilván eredményesek a foglalkozások is, de az 1 év alatt hatalmas javulás köszönhető annak is, hogy 1 év alatt pontosan 1 évet "érett" a gyerek."


:-)

Leginkább ennek köszönhető a javulás szerintem is.

Az óvodában,még nem volt 4 éves,már a nevelési tanácsadóban voltunk,mert nem ül meg,mert nem akar a csoportfoglakozásokon együttműködve részt venni .

A nevelési tanácsadóban elküldött az ottani psichológus bennünket a gyerekpszichiátriára is,ahol jót nevetett az én aggodalmaimon, a pszichiáter(amiket az óvónők és a gyerekpszichológus belém ültetett)azt mondta,ha valóban hiperaktív is lesz később ,akkor nem nagyon súlyos eset lesz,a baj nem itt kezdődik,bár ki sem zárta teljesen a dolgot ,azt mondta,hogy túl kicsi a gyerek ,hogy bármit is mondjon,de az láttszik,hogy nagyon nagy baj nincs vele és az iskolában szerinte simán beilleszkedik majd,mert addigra sokat érik még.


A gyógypedagógus nyilván nem fogja azt mondnai,hogy nincs semmi baj,amikor mi finanszírozzuk a foglkozásokat a gyereknek.

A tsmt terapeuta sem fogja azt mondani,hogy ne járjunk hozzá,mert az neki kiesés ,de egyébként szerintem figyelemzavar az valóban van,de egyre javul,rohamos léptekkel.


Lehet,hogy csak az iskolában fog majd kiderülni mekkor a baj?

Lehet,hogy nagy rosszabbodásra számíthatok a viselkedésben is ha majd kudarcok érik a figyelemzavar miatt?


Nekem több anyuka mondta akiknek már 4-5 évesen megállapították,hogy figyelemzavaros,hiperaktív a gyerek,hogy egyszerűen pár év múlva akkora volt a javulás ,hogy nem lehetett ráismerni a gyerekre (a viselkedésproblémák sokat javultak,jobban megült).

Biztos van olyan is,hogy nem javult,sőt romlott...

2011. dec. 6. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!