Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szolíd kardioedzés a terhesség...

Szolíd kardioedzés a terhesség alatt? 20 kg túlsúllyal kezdem a 2. terhességem. Elliptikus trénerrel heti háromszor 45-60 perc tekerés ellenállás nélkül mehet? Mennyi lehet a max. Pulzusszám? 5 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne az elliptikus trénerrel próbálkozz! Nekem is van, én is edzettem előtte vele, amikor terhes lettem,akkor mondta a doki és a védőnő is,hogy ha ne nagyon erőltessem az első 3 hónapban. Utána mehet, de akkor se többet 30-40 percnél!

Később meg már nekem nem is lett kényelmes,hogy "ugrál" a hasam!:)


27 hkm

2011. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én pont akkorra fogytam le vele 15 kilót, mikorra teherbe estem, úgyhogy nagyon féltem ezt az eredményt (első terhességem 25 kiló pluszt hozott). Én megkérdeztem a dokimat, engedélyezett heti 2-3 edzést (terhesség előtt naponta nyomtam). Nálam ez a valóságban úgy működik, hogy másnaponta 30 percet edzek, 6-os fokozaton (a 8-ból, előtte 7-es 8-ason nyomtam), kellemesen izzasztó tempóban, ahogy jólesik. És mondhatom, nekem nagyon jól esik minden alkalommal, pedig sokszor nincs sok kedvem elkezdeni. De én az első 12 hétben csak nagyon ritkán mertem használni, utána kezdtem el aktívabban. Maximális pulzusszám szerintem ugyanúgy számolandó, mint egyébként, de most csak annyira betartva, hogy jól érezd magad közben. Ellenállás nélkül szerintem pláne nyugodtan edzhetsz, de csak amíg tényleg jól esik. De ha lehet, várd meg az első trimeszter végét.
2011. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek!
2011. szept. 21. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!