Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha az utcán...

Mit tegyek, ha az utcán idegenek leszólítják érdeklődő arccal néző kislányomat, -aki 21 hónapos- hogy: gyere a nénivel!? És persze már viszik is.

Figyelt kérdés
Miért csinálják ezt?
2009. máj. 15. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szépen ,barátságossan fogd meg a kislányod kezét és mond, hogy nem mész el a nénivel mert nem ismerjük....
2009. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt szoktam csinálni. Ekkor még felháborodva néznek, hogy miért viszem el, amikor olyan édes!!!
2009. máj. 15. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod, a felháborodott pillantásokkal meg ne törődj. Az ilyen emberek egyszerűen képtelenek végiggondolni a tetteik következményeit. Akkor sem értenék meg, ha elmagyaráznád nekik.
2009. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd. Én is úgy furcsállom mikor olyanokat kérdeznek a fiamtól h eljössz a bácsival/nénivel? Jó leszel a kisunokám mellé. Szegény gyerek meg komolyan gondolja.
2009. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden féle képpen az elso válszadó tanácsát fogadd meg!Ne érdekeljen hogy milyen szemmel néznek rád!!! A világ manapság tele van rossz emberekkel.A kicsiknek meg kell tanulniuk nagyon hamar hogy ne bízzanak senki idegenben! /sokszor még az ismerosben sem lehet.SAJNOS!!!/
2009. máj. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jézusom milyen felelőtlen emberek vannak!! Persze, azt mondják a gyereknek, hogy gyere a nénivel, aztán majd azt hiszi, ez így a normális és ha hagynád, elmenne bárkivel. Miért nem gondol bele néhány felnőtt (?) ember, hogy ennek milyen következménye lehet???

Szerintem is tedd azt, hogy ha ilyet mondanak, akkor mondd meg a kislányodnak, hogy nem megyünk el idegenekkel. Ha megsértődnek, az az ő bajuk, buta emberek. Az én 18 hónapos fiam is ilyen nagyon barátkozós fajta, bár még nem tapasztaltam meg, hogy így elhívják idegenek. Inkább az szokott lenni, hogy a sétáló utcában a fiam szalad oda valakihez és rámosolyog aztán fut vissza hozzám. Ezt nem tiltom, legyen csak barátságos, de ha egy idegen hívná, hogy menjen vele (és nem menjen oda hozzá, hanem hogy tényleg menjen EL vele), na hát akkor én is mondanám, hogy idegenekkel sehová nem megyünk!

2009. máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!