Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori, hogy 26...

Mennyire gyakori, hogy 26 hónapos gyereknek nem jön ki a bal felső metszőfog?

Figyelt kérdés
Minden fogacskája kibújt a kisfiamnak, de a bal szélső metszőfog nem, a helyét elfoglalja a szemfoga. Minden más foga kellő időben kijött. A felső metszőfogai között elég nagy szünet van. Fogorvos azt mondta, hogy ő még nem találkozott ilyen esettel, igaz még nem régóta praktizál. A gyerekorvos, védőnő nem aggódik, én viszont egyre jobban. Befolyásolhatja majd a maradandó fogakat ez az állapot?
2011. dec. 7. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják csírahiánynak. Csodálkozom hogy a fogorvos nem találkozott ezzel, mert viszonylag gyakori.

Hogy maradandó foga van e mögötte azt panoráma rtg.vel lehet megállapítani de arra szerintem olyan 5-6 évesen is ráértek. A jó hír hogy ha maradandó foga van ott, akkor simán kijönnek majd és kész, max egy kis fogszabályzás kell neki iskolás korában (de kinek nem...)

A rosszabb hír, ha ott maradandó fogból is csírahiány van azt pedig implantációval szokták megoldani.

2011. dec. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én 2 évesemnek az oldalsó metszőfogai hiányoznak.

Ha beszél nem feltűnő, csak ha nevet :)


[link]

2011. dec. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó kommentelő, nagyon édes a babád mosolya :) Az én kicsimnek elől kicsit Matuka :) fogai vannak. Nála nem feltűnő a hiány, mert a felső középső metszőfogai elég nagyok, rés is van köztük és az kitölti a kis száját felül. De persze nem kapafogú :)
2011. dec. 10. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak a felső kettesei hiányoznak. így aztán a fels elöl lévő 4 foga eléggé nagy szünetekkel virít, kb. mint Almának a Szomszédokból. (Fehér Anna) 3 éves, úh neki már tuira nem jön ki .
2012. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Az én kisfiamnak olyasmi a foga, mint a Matukának :) Nagyon édes, mikor mosolyog és látszik, de az lenne a normális, ha kijönne neki.
2012. jan. 14. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!