Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul evő 2 évesek anyukái!...

Rosszul evő 2 évesek anyukái! Adtok édességet, nasit napközben, főétkezések helyett a gyereknek?

Figyelt kérdés

nem csokit, cukrot, hanem kekszet tejjel, túró rudit, csokigolyót, ilyeneket.

bölcsibe jár, ott megeszik szinte bármit, de itthon főtt kaját az istennek sem. pedig tudom, hogy szereti, de csak akkor eszik, ha ő épp úgy akarja (és nagyon ritkán akarja). még szerencse, hogy almát, körtét, banánt eszik ész nélkül.


2011. nov. 29. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem kéne tudom és ne ítélj el de igen, gyakran. :( Legalább azt megeszi és én már mindent megpróbáltam, semmi nem működik amikor nem akar mást akkor nem eszik még ha egész nap nem kap mást akkor sem.
2011. nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
dehogy ítéllek el, teljesen megértem, néha nekem is a hajam égnek áll, hogy már du. 5 óra van és addig reggel egy virslit és du. egy almát volt hajlandó megenni.....
2011. nov. 29. 18:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a nóta van nálunk is. Különben már 3 éves lesz februárban de tulajdonképpen 1 éves kora óta ezt játsszuk. Gondolom (így 2 év után), hogy nem egy nagyétkű gyerek úgy értem biztosan nem éhes meg pici a gyomra és ha eszik is jóllakik 10falat étellel de azért idegesítő bár már túltettem magam rajta, már nem is nagyon próbálkozom max csoki megvonások vannak (az is azt jelenti, hogy egy nap csak egyszer ehet és inkább csak tízóraira) de mást adok neki amikor kér. Fel szoktam ajánlani a rendes ételt is meg meg is mutatom, hogy milyen, hogy néz ki de komolyan mintha nyújznám még sírni is képes néha pedig nem erőltetem csak mutatom. :P
2011. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Én igen, vacsorára pudingot kap, abba teszek gyümölcsöt, mert csak így hajlandó gyümölcsöt elfogadni.

Persze könnyű elítélni minket, hogy ne adjunk neki semmit, éheztessük ki, és majd pár nap elteltével megeszi a vasat is. Aki ezt mondja, ki is próbálta? Könnyű olyanoknak ítélkezni, akiknek jó evő gyerekük van. Az én gyerekem a főételből is csak 3-4 kanállal eszik meg, de már ennek is örülnöm kell. Ha 2 napig nem enne azt sem venné észre, úgyhogy őt nem lehet kiéheztetni. Ebéd helyett azért nem adok édességet, mert félek, hogy akkor ez a kevés főétel sem lesz.

2011. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is elég problémás az étkezés,de én ilyet csak nagyon ritkán teszek. Pl multkor beteg volt több hétig alig akart enni,na akkor ugy voltam vele hogy MINDEGY mit ,csak egyen! 1x-2x van csak nagYON GÁZ IDŐSZAKUNK AMIKOR TÉNYLEG NEM AKAR RENDES KAJÁT,AKKOR ÉN IS ELCSÁBUlok,de igyekszem azért a főtkezéseket rendes kajával elintézni. Ha 5 falatot eszik akkor annyit eszik,de valamit egyen.
2011. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

főétkezés helyett nem

uzsonnára,tízóraira igen.ha nem eszik főtt kaját,akkor nem adok helyette mást.szerencsére azért ritkán fordul elő,akkor is eszik pár falatot

2011. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha hiszti, akkor ragaszkodok a főétkezéshez. De szerintem a rosszul evésnek köze van a gyomrához az általános állapotához és van igen, hogy kap csokit, túró rudit, kekszet és akkor utána szívesebben eszik főtt ételt.
2011. dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
főétkezés helyett nem. Főzöm azt az ötfélét, amit megeszik. Kekszet kap, de órákkal főétkezés után.
2011. dec. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!