Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Apa vigye kezdetektől fogva...

Apa vigye kezdetektől fogva az óvodába? Lányom most kezdi az ovit, itthon kistesó van, szóval reggel kényelmesebb lenne, ha apa hordaná. De akkor már első nap is ő vigye?

Figyelt kérdés
beszoktatás olyan lesz hogy pár óra ,de az is rögtön egyedül.pár napig.
2011. dec. 7. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Én lányom most kezdte az ovit hétfőn (ez volt a 3. nap). Mi is azt beszéltük meg, hogy majd apa viszi munka előtt, hogy ne nekem kelljen a picivel hurcolkodni le-fel.

De most még én viszem a beszoktatásra, apa majd januártól.

Ez a 3 nap úgy volt eddig, hogy reggeli után vittem le (9 fele) és ebéd előtt elhoztam (11 körül), még nincs befizetve neki kaja. Hétfőn és kedden még ott ültünk vele a picivel, ma már nem (elküldött, azt mondta, ellesz ott ő, hagyjam békén).

2011. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk az anyukának kell beszoktatni, mivel vele tölti a gyerek a legtöbb időt és hozzá ragaszkodik a leginkább. Szoktasd be te rendesen márcsak azért is, hogy ne érezze azt, hogy őt lepasszolod apának, ő meg az oviba, te meg maradsz a kicsivel. Vidd te amíg be nem szokik, addig is együtt vagytok apa meg otthon marad a kicsivel. Utána ha megszokta mindegy, ki hordja, de eleinte csak te.
2011. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nálunk is így lesz majd. Én első alkalommal mindenképp menni fogok, tehát apa+anya is és megmondjuk, hogy majd apa jön érte, és ezentúl reggel is együtt mennek majd.
2011. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de én nem maradahatok vele,egyedül kell maradnia már az első napon.itt tényleg csak az a kérdés ki vigye,mert beszoktatni senki se fogja szegénykét
2011. dec. 7. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Úgy ott sem hagynám. Egyrészt a gyereknek kínzás, másrészt ez előírás, mégpedig általában 2 hét szokott lenni mindenhol a beszoktatási idő. Gondolj már bele, hogy gyerek fejjel beraknak egy idegen közösségbe idegen gyerekek meg felnőttek közé. Ha ezt akarod, akkor apa is viheti, mindegy kinek ordít. Én tuti keresnék másik óvodát.
2011. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1.

Ezt én sem engedném. Egyedül ott hagyni anya/apa nélkül egy háromévest??? Ki van zárva.

De ha nálatok így van, akkor inkább apa vigye, ne te hallgasd, ahogy majd ordítani fog.

2011. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jobb hogy apa viszi mert kevésbé lesz sírás.Az én 3 évesem egyátalán nem sírt.Ebből ne csinálj ügyet.A picivel sem lehet rohangálni, ha nem muszály.Én tudom mert szegény 1 évesemet mindig fel kell keltenem, hogy vigyük tesót oviba.Pedig olyan jót aludna.
2011. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Apa vigye, rögtön az elejétől.

Egyébként nálunk direkt kérték, hogy ha lehet, inkább az a szülő vigye beszoktatásra, akihez kevésbé ragaszkodik a gyerek. Pont azért, mert könyebben engedi elmenni. Nálunk ez be is vált. Ugyan első nap én vittem, de már akkor látszott, hogy nem jó ötlet. Utána apa vitte, sokkal könyebben elengedte. És azóta is ő viszi reggel, én otthon vagyok a kistesóval és mi megyünk érte délután.

2011. dec. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon paráztam a beszoktatástól. Amúgy simán ott lehet hagyni egy 3 évest első alkalommal. Nálunk sem maradhattak a szülők. Ahány ovi, annyi szokás. Amúgy nagyon simán ment a dolog. Leginkább az volt a rossz, ha egy sírós gyerek volt körülöttünk, mert átragad a többi nyugodt gyerekre. Az első nap mi is 9-re vittük a gyerkőcöket. Pár percet beszélgettünk az óvónénikkel, elintéztük, amit el kellett, aztán mondtam a fiamnak, hogy elmegyek, de sietek vissza. Semmi ölelkezés, stb. Tényleg, mintha kirohantam volna valamiért. Beűltem a kocsiba és jól kisírtam magam, majd kitaláltam, hogy elmegyek a Tescóba. Alig vártam, hogy ismét lássam a fiam (másfél órát voltam el). Fiam nagyon jól el volt. Másnap már két órát, aztán hármat hagytam az oviban. Utána már ott is ebédelt, egy hét után már ott is aludt, egy jó hónap után ott is uzsonnázott. Mindig megbeszéltem, vele, hogy mikor megyek érte. Néha az apukája ment érte, ezt is megbeszéltem vele.

Van olyan ovis társa a fiamnak, akit reggel apukája viszi, ebéd után anyukája hozza el. Ők nem tudom, hogy hogyan csinálták.

Erre nehéz tanácsot adni. Volt olyan kisgyerek, aki azért akart haza menni, mert anyukájának akart még puszit adni (apa vitte), pedig adott otthon. A gyereknek azt kell megszoknia, hogy elszakad tőled. Talán mégis jobb lenne, ha az első néhány napon Te is mennél. A búcsúzkodás gyors és határozott legyen. Ha elhúzódik, kész vége, sírás lesz belőle.

2011. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!