Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyi törvényben van pontosan,...

Melyi törvényben van pontosan, hogy a bölcsődei beíratáshoz nem kérhetnek (törvényileg) munkáltatói igazolást?

Figyelt kérdés

Több hozzászólásban is olvatam pro-kontra. Hátha valaki tudja pontosan.


Fiam 2 éves múlt, január végén államvizsgázom, senkire nem tudom bízni a picit a tanulási időre, se apa, se mami, gondoltam a bölcsire, de GYES-en vagyok.

Családi napközi nincs nálunk, és semmi más.


2011. dec. 7. 14:57
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, kimaradt a K !

Azzal tisztában vagyok, hogy a dolgozó anyukák élveznek prioritást. Ez egyértelmű.

Kicsi település, kevés gyerek, biztos beférne.

Ha kellene munkáltatói azt tudnék szerezni, viszont azzal az a baj, hogy állományban vagyok a régi cégemnél, hivatalosan ott vagyok nyilvántartva,de onnan csak akkor kapok ha ténylegesen visszamennék, viszont a munkáltatói máshonnan lenne. Két hónap lenne az egész. Bár nem tudom mennyi idő a beszoktatás, vagy egyáltalán van-e beszoktatás. + betegségek

2011. dec. 7. 15:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, ha nem írattad be tavasszal, vagy nem vagytok várólistán, egyszerűen leráznak helyhiánnyal. Ismerősöm év közben került patt helyzetbe, nincs aki vigyázzon a gyerekere, mindketten dolgoznak, nemhogy munkáltatóit, de még keresetigazolást is vitt, most futja a 3. vagy 4. kört, már körbejárta mindenhonnan, bölcsi, ismerős, önkormányzat épp csak a bíróságon nem járt még és nem veszik fel a gyereket!


Ha nem olyan helyen laktok, ahol nagyon telített a bölcsi és nincs 200 fős várólista simán beveszik szerintem, viszont hasonló jó helyen, mint mi, szerintem felejtős.


Ja és nagyon sok helyen nincs is év közben felvétel és beszoktatás

2011. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez gáz, pedig az önk.-nak biztosítani kell egész évben (elméletileg).

Úgy látom úgy megy itt, ahogy az egyes intézmények gondolják.


Szerencsére nincs nálunk várólista, nagyon jó kis ovi-bölcsi. Szomszéd településekről is ide hordják. (át kellett ide jelenti a gyereket hogy felvegyék)

2011. dec. 7. 15:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de én úgy tudom, hogy a bölcsibe kell munkáltatói, az ovi az ahova elvileg nem muszáj.
2011. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor menj be és kérdezd meg hogy fog működni. Amúgy 2 hét a beszoktatás a bölcsibe. Legyen szerencsétek!

Első voltam.

2011. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

15/1998.(IV.30.) NM rendelet


[link]


nincs benne, hogy kell munkáltatói, arról a helyi önkormányzat rendelkezhet.

2011. dec. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!