Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félig-meddig szobatiszta...

Félig-meddig szobatiszta gyerkőcöt télen hogy viszed? Pelusba vagy anélkül?

Figyelt kérdés

Fiam 2 éves. Már szépen meg magától a bilire.

Éjjelre még feltesszük, meg nappalra ha megyünk valahova.

Olvastam itt hogy éjjelre ne tegyük fel, meg ha már levettük akkor maradjon is úgy, ne zavarjuk meg a gyereket.


Pl. elmegyünk boltba télen, harisnya és társai....ott jön rá? A fiam nem szól előre, csak megy. Ha szól is, akkor másodperceim vannak.


Valóban elrontom a dolgot ha hol van rajta pelus, hol nincs?


2011. dec. 8. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam nyáron lett ugyan szobatiszta (20 hónaposan), de ő sem szólt, csak ment a bilire. Én úgy csináltam, hogy előbb csak kis távokat tettünk meg pelus nélkül (pl. az apját kikísértük a buszhoz, mikor ment dolgozni, kb. 20 perc oda-vissza). Először bepisilt, aztán 2-3 nap alatt megtanulta tartani. Amíg nem szólt, mi úgy indultunk el, hogy megpisiltettem, aztán elindultunk. Mentünk távolsági busszal (40 perc), amikor leszálltunk, gyorsan kerestem olyan helyet, ahol meg tudtam pisiltetni. Aztán mentünk intézni a dolgokat, majd megint kerestem helyet pisiltetni. Ez így ment egész nap, ha oda voltunk, mivel nem szólt, így én vittem el időközönként pisilni, de váltó ruha mindig van nálam, sőt, ha hosszabb időre tervezek (reggeltől délutánig), akkor 2 váltást is viszek. Pár hete szól csak, most 26,5 hónapos.


Éjszakára csak akkor vettem le, mikor már ő kérte, vagyis inkább úgy mondom, hogy nem volt hajlandó felvenni (23 hónaposan). Viszont azt ha már levettem, akkor tényleg nem adtam rá többet, hiába volt még az első pár éjjel baleset (el is ajándékoztam az utolsó 2 csomaggal, hogy nehogy kísértésbe essek).


Úgyhogy szerintem az éjszakai még maradhat, a sétáláskor meg lehet próbálkozni, megbeszélni előtte vele, hogy most nem kapsz pelust, de szólni kell, eleinte rövid távra, udvar, ilyesmi. De ha tavaszig lesz rajta sétakor, akkor sincs nagy tragédia.

2011. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
fiam 27 hónapos.kb 1 vontam meg tőle a nappali pelust.az elején sokszor bepisilt és jött hogy anya pisi.már előre szól,vagy megy és egyszerüen ráül a bilire.már néha kaka is belemegy,ha épp nincs raja a pelus.csak alváshoz pelusozunk,de ahoz még kell,mert ha nem rakok rá akkor bepisil(már próbáltuk).nekünk nincs messze a bolt,igy ha oda megyünk akkor nem adok rá pelust,elötte elmegy pisilni,útközben megkérdezem h nem e kell pisilni.ha már hosszabb időre megyünk ki(nagy bevásárlás,buszozás)akkor adok rá,mert hátha akkor jön rá ha épp nem tudunk wc-re menni.általában akkor is szól,hogy jön a pisi,vagy a kaka.
2011. dec. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja a lényeg hogy ne add fel az elved.ha egyszer nappal nincs pelus otthon,akkor már ne is adj rá,csak alváshoz,mert akkor rájön h ha sokszor bepisil akkor ugy is kap pelust.sajnos mi először itt szúrtuk el.sokszor nagyon kivoltam hogy átőltöztettem és rá 20 percre megint becsurrant neki,aztán szépen lassan megszokta hogy nem szabad a bugyiba pisilni.
2011. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!