Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nappali és éjszakai alváshoz...

Nappali és éjszakai alváshoz meddig használtatok pelust?

Figyelt kérdés
Kisfiam februárba lesz 3 éves. Kb. 2-3 hete lett szobatiszta nappalra. Aludni még adok rá. Az éjjeli mind pisis még, a nappali 90%-ban száraz marad, ha alvás előtt kell neki pisilnie. Ha nem akkor pisis pelussal ébred.
2011. dec. 8. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam májusban volt 3 éves,júniusban lett szobatiszta,rá 2 hétre már a délutáni alváshoz se kellett.Szeptember óta ovis,ott sincs gond.DE!Éjszakára kell!Sokszor pisis reggel,de sokszor nem.Mi úgy döntöttünk,nem stresszeljük se magunkat,se Őt.Így végig alussza az éjszakát. A baráti társaságunkban sok 3-4-5 éves gyerek van,és nem egynek van éjszakára pelusa.Majd ha megérik rá,nem kell neki éjszakára sem.
2011. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor ti sem siettétek el a szobatisztaságot:-)

Én is így gondolom ahogy te kedves első. Én sem aggódom ez miatt. Egyik ismerősöm szegény gyereket keltegeti éjjel 2-3x is, hogy nehogy bepisiljen. Nagyon sajnálom a kisgyereket, állandóan fáradt.

2011. dec. 8. 13:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Három éves kora előtt lett szobatiszta nappalra, alváshoz is. Addig nem is próbálkoztunk, mert nem akarta. Éjszaka még hord pelust, három és fél most, én csak mondtam, hogy örülnék ha nem pisilne be, megdicsérem ha száraz a pelus-ennyi. Nem csinálunk ügyet belőle.
2011. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Végül is a nappali alváshoz is ráér még, hogy elhagyja. Mivel szeptemberig bölcsis marad. Így nem kell sietnie:-)
2011. dec. 8. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:
20 hónaposan nappalra már egyáltalán nem kellett pelus, 23 hónapos korában már éjjelre sem.
2011. dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4 éves a kisfiam. Az ovi kezdése előtt 2 hónappal lett szobatiszta nappalra. Ritkán előfordult, hogy nappali alvásnál bepisilt, éjjel mindig. Most 4 éves. Nappal teljesen szobatiszta, nappali alvásnál is, de éjjelre pelenkázom, mert 99%-ban bepisil. Én nem fogom keltegetni, én is aludni akarok éjjel. Van, hogy szól, ha menni kell, de előfordul, hogy ennek ellenére mégiscsak pisis lesz reggelre a pelus. Nem csinálok belőle gondot. Pelus fel estére, aztán majd kinövi ezt is.
2011. dec. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!