Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le szeretném szoktatni a 2,5...

Le szeretném szoktatni a 2,5 éves kislányomat a cumiról, amit csak alváshoz kér. Hogy kezdjem? Legyek drasztikus, egyszerűen ne adjam oda? Mit mondjak neki? Szabad egyáltalán így? Nektek mi vált be? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Miért szeretnéd leszoktatni, ha úgyis csak az alváshoz kéri?

Szerintem hagyd békén, ez megnyugtatja, le fog szokni róla magától, ha már nem igényli.

Szerintem az, hogy elvesszük a gyerektől az utolsó dolgot is, ami csak az övé, amivel meg tud nyugodni, elég kegyetlen, diktatórikus ügy. Ha nem akartad, hogy cumizzon, miért adtad oda neki egyáltalán?

Istent játszani a kiszolgáltatott gyerekekkel, akik egyébként is mindenben tőlünk függnek, hát…

2011. dec. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy veszem észre, mintha kitolná a felső két fogát... Meg hallottam már én is ezt, hogy majd elhagyja a cumit, aztán 6 éves koráig cumizott...
2011. dec. 3. 13:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéld rá, hogy ő már nagylány, jön a Mikulás, adjátok neki a cumit, aki szép ajándékot ad helyette (és persze adjon is). Vagy karácsonykor ugyanezt Jézuskával.


Az én lányom a húsvéti nyuszinak adta babakonyháért cserébe.

2011. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

fiam 27 hónapos.épp most fogja elvinni a Mikulás a cumiját.kb 1 hónapja mondom neki,hogy odaadjuk a mikunak a cumit és hoz neki helyette csokit,cukrot meg gyümölcsöt.a fiam a drasztikus megoldást nem szívleli(cumisüveget egyszer igy vettem el-4 napig 1 kortyot nem ivott,sajna vissza kellett adni neki).most hogy ilyen közel vagyunk a mikuláshoz,napjába többször emlegetem neki,hogy legyen rá felkészülve,hogy pár nap és nincs cumi.

egyébként ő is alváshoz kapja csak meg,de ha megszerzi,akkor vége,nem adja,és ugy dumál a cumival mint a fene.

2011. dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hónapos volt a lányom, mikor drasztikusan egyik napról a másikra elvettem tőle a cumit. Meg sem kottyant neki. Most a fiam már elmúlt 2 éves. Ő sosem cumizott, ellenben cumisüvegből itta/issza a tápszerét. Még mindig iszik reggel és este belőle. Én is vártam a csodát, hogy majd elhagyja, de esze ágában sincs. Végül úgy döntöttem, hogy a Jézuska hoz neki egy szép bögrét, és oda kell Neki adnunk cserébe az üveget. Tetszik, nem tetszik így lesz. Gondolom nehéz dió lesz...
2011. dec. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én félnék. Mégpedig attól, hogy átszokik az ujjára, aztán annak annyi. Arról leszoktatni lehet sose fog menni.

Egyébként ha elveszed, lehet néhány napig kinlódik, aztán beletörődik, csak kitartónak kell lenni. Csak át ne szokjon az ujjára.

Lehet egyébként is ilyen a fogállása nem ? Mert ha csak este kapja meg, az igazán nem olyan sok szerintem. Miután elalszik vedd ki a szájából. Nappal pedig ne add oda. Adhatsz helyette ha nagyon rájön nyalókát, egy kis darab csokit, de azért ne ess a túloldalra, hogy egész nap nyalánkság lesz a cumi helyett.

2011. dec. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csakis alváskor, délután és éjjel van nála, amint tudom, akkor is kiveszem. No, majd meglátjuk!
2011. dec. 4. 12:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Adjátok neki a Télapónak! Ha esetleg anayon nem nyugszik meg, bejöhet az a mese, hogy megnézitek kint hátha kiesett a zsebéből, és akkor majd más módon egyszer újból megpróbálod. ( ezt arra az esetre ha nem tudna elaludni, vagy nagyon sírna). Tudom ez nem épp a következetesség példája, de hátha.
2011. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!